İzmit’in kızı Arzu Görgün tırnakları ile kazıdı!
24 Aralık 2022 00:03

İzmit’in kızı Arzu Görgün tırnakları ile kazıdı!

Seçim Demirel’den sonra aradan geçen 7 yılın ardından Kocaeli’deki ilk Kadın FIFA Yardımcı Hakemi olan İzmit’in kızı Arzu Görgün başarı merdivenlerini tek tek ve sabırla tırmandı.  

 

KİMYA MÜHENDİSİ

Kocaeli Bölgesi FIFA Hakemi unvanını alarak hem ailesini hem de doğduğu şehri Kocaeli’yi gururlandıran Arzu Görgün 1996 yılında İzmit’te doğdu. Önce Derince İshakçılar İlköğretim Okulu’ndan ardından İzmit Lisesi’nden mezun olan yetenekli hakem, Eskişehir Osmangazi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla bitirdi. Ailenin tek evladı olan kimya mühendisi Arzu Görgün üst düzeyde İngilizce biliyor.

 

ÜST DÜZEY İNGİLİZCE BİLİYOR

Hakemliğe Eskişehir’de başlayan ve 8 yıldır hakemlik camiasına hizmet eden Arzu Görgün, 6 yıldır Bölgesel Yardımcı Hakemi olarak görev alıyor. Özellikle son 2 yılda adet form patlaması yaşayan ve 2 ay önce Macaristan’da uluslararası bir turnuvada ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Görgün bir spor şirketinde yönetici olarak çalışıyor. Annesi Kadriye Hanım ile babası Ramazan Bey haklı bir gurur yaşarken, kızlarının Kocaeli hakemliğine ve Türk futboluna değer katacağına yürekten inanıyor.

 

Spor41 - Özel

Güncelleme: 24 Aralık 2022 00:22
Başak Yemek
Arslan Teknik
X