Kocaeli Güneşspor’a büyük AYIP!
28 Mayıs 2023 14:03

Kocaeli Güneşspor’a büyük AYIP!

Kocaeli Güneşspor U-18 takımımız Yalova'da katledildi… İşgüzar Yalova Futbol İl Temsilcisinin gazabına uğradı ve göz göre göre güzelim kulübü yediler!

 

90+5’TE ÖLÜ TOPTAN GOL YEDİLER

Türkiye şampiyonluğu hedefiyle mücadele eden Kocaeli Güneşspor U-18 takımı Yalova’da Türkiye yarı final maçlarına çıktı. İlk maçında zorlu Kartalspor engelini aşan yeşil siyahlılar ikinci maçında Sakarya Harmanlıkspor ile karşılaştı. Beraberliğin final için yeterli olacağı maçta 90+5. dakikada duran top sonrasında rakibine mağlup olan yeşil siyahlılar büyük bir talihsizlik yaşadı. Mutlak gollerin kaçtığı, iki topunun direkten döndüğü, nizami iki golünün verilmediği Kocaeli Güneş üçlü penaltılara gitmek zorunda kaldı.

 

OLACAK İŞ DEĞİL… ÇOK BÜYÜK HATA!

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. “Yeni bir maç” gibi algılanması gereken penaltılarda Kocaeli Güneşspor’un hem esami listesi alınmadı hem de sahadaki oyuncu grubunun penaltıları atacağı belirlendi. Bu hayret verici skandal usul hatasının başındaki isim Yalova Futbol İl Temsilcisiydi. Talimatlara hakim olmayan temsilci hakemle birlikte her şeyi oldu bittiye getirip penaltıları attırdı.

 

HAKSIZ REKABET!

Bu sırada sahanın farklı bir tarafında gerilimli anlar yaşandı. Mevcut penaltı listesinde takımın iyi penaltı kullanan futbolcuları oyundan alındığı için bu futbolcuların penaltı kullanmalarına izin verilmedi. Ancak üçlü penaltıyı bay çeken Kartalspor’da takımdaki tüm futbolculara bu hak tanındı. Bu konuya isyan eden Kocaeli Güneşspor Kulüp Başkanı Nebil Uzun hem kendi öfkesini kontrol etmek istedi hem de farklı sıkıntıları çözmeye çalıştı.

 

ŞİKAYET EDECEKLER

Harmanlıkspor ile penaltı çekişen Güneşspor’da kaleci Semih üç penaltı kurtarsa da Kocaeli Güneşspor 4 penaltı kaçırdı. Böylelikle Güneşspor, Türkiye şampiyonasına veda etti. Güneşspor’un hafta başında maçta yaşanan skandal olayı TFF’ye bildireceği ve şikayette bulunacağı belirtildi. Öte Yalova futbol il temsilcisinin telefonla yetkililerle yaptığı konuşmada hata yaptığını kabullendiği kaydedildi.

  

Güncelleme: 28 Mayıs 2023 14:04
YORUMLAR
  • Toplam 1 yorum
GÜNEŞŞAMPİYON 10:07 - 26 Şubat 2024

bu sene türk,ye şamğiuonu gğnes

1 Beğenmedim
KOTO
X