Kocaeligücü sağlam geliyor
28 Mayıs 2023 13:29

Kocaeligücü sağlam geliyor

Kocaeli yeni bir kulüp ile tanıştı. Kısa bir süre önce kurulan Kocaeligücü Spor Kulübü basın mensupları ile bir araya geldi ve toplantıda kulübün kısa, orta ve uzun vadedeki projeleri aktarıldı.

 

YENİ YETENEKLER GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Kısa bir süre önce kurulan Kocaeligücü Spor Kulübü basın mensupları ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Başkanlığını Hamdi Yılmaz’ın, Altyapı Koordinatörlüğü’nü de Onur Kından’ın yaptığı kulüp çalışmalarını Alikahya Kavanium tesislerinde 6-13 yaş arasındaki sporcuları ile birlikte yapıyor. Onur Türk ve Kürşat Yağcı gibi iki eski ve önemli futbolcunun da antrenörlük yaptığı Kocaeligücü’nde hedef Kocaeli’ye ve Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak. Ön kayıtlar ve ilk hafta antrenmanlarının ardından kulüpteki sporcu sayısı 100 yaklaştı. Kulübün hedefi 5 ilçede 500 sporcu.

 

HAYALLERİMİZİN PEŞİNDE KOŞACAĞIZ

Planlı bir çalışma modeliyle İzmit’in yanı sıra Derince, Başiskele, Kartepe ve Gölcük’te de şube açmayı hedefleyen kulüpte sporcular servis eşliğinde antrenmanlara getiriliyor. Daha önce Kocaeli Güneşspor ve Gölcük Karadenizspor’da yöneticilik yapan Hamdi Yılmaz, bu işi ciddi ve en iyi şekilde yapacakların altını çizdi ve “Hayallerimizin peşinde koşmaya sonuna kadar devam edeceğiz” dedi. Onur Kından ise çocuklara futbolun temel alt yapısını doğru yöntemlerle vereceklerini vurguladı ve Kocaeligücü’nün kısa süre içerisinde çok ciddi bir sporcu üretim merkezi haline geleceğini belirtti.

 

Güncelleme: 28 Mayıs 2023 13:30
X