Körfez Olimpik Spor Kulübü olay ile ilgili açıklama yaptı
28 Mayıs 2023 13:53

Körfez Olimpik Spor Kulübü olay ile ilgili açıklama yaptı

İlimizin alt yapısı ile dikkat çeken kulüplerinden Körfez Olimpik Spor Kulübü’nden geçtiğimiz gün yaşanan hakem darp olayı ile ilgili açıklama geldi. Açıklama şu şekilde…

 

KAMUOYUNA DUYURU

19 Mayıs 2023 Cuma günü U-11 kategorisindeki ilk maçımızda maçın hakeminin vermiş olduğu ofsayt kararına antrenörümüz itiraz etmiş ve itiraz neticesinde sarı kart görmüştür. İtiraza devam eden antrenörümüz kırmızı kart ile cezalandırılmıştır. Antrenörümüz görmüş olduğu kırmızı kart sonucunda, anlık sinirine hakim olamayarak maçın hakemine el ile bir temasta bulunmuş ve hakemimize maalesef zarar vermiştir.

 

ÖZÜR DİLERİZ

Olay günü hakemimizden yüz yüze de özür dileyen antrenörümüz hatalı olduğunu kendisine ve ailesine iletmiştir. Körfez Olimpik Spor Kulübü yönetimi olarak bizler de olağanüstü toplantı düzenleyerek konuyu tüm detayları ile değerlendirdik. Değerlendirme neticesinde antrenörümüz görevinden feragat etmek istediğini açıklamış ve yönetim olarak bizler de bu kararı onaylamış bulunmaktayız. Yaşanan bu istenmeyen olay için öncelikle hakemimiz Sn. Umut Şevik'ten ardından Futbol Hakemleri Derneği’nden,  Amatör Futbol Federasyonu’ndan ve Kocaeli futbol camiasından özür dileriz.

 

DEĞERLERİMİZE BAĞLIK BİR KULÜBÜZ

Körfez Olimpik Spor, misyonumuzda da belirttiğimiz gibi, spor, eğitim ve kültür sanat ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir. Milli değerlerimize bağlı, güçlü birer birey olma yolunda çalışmalar yaparak, fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamak kaydıyla adil, dürüst, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek olan misyonumuza bağlı kalarak, örnek kulüp olarak gösterilmeyi hedef aldığımızı siz değerli spor camiasına göstermek için var gücümüzle ile çalışacağımızı bilgilerinize sunarız.

Güncelleme: 28 Mayıs 2023 13:54
Başak Yemek
Arslan Teknik
X