Mehmet Utku Kukul: Skora takılmıyorum
02 Mart 2023 23:08

Mehmet Utku Kukul: Skora takılmıyorum

Süper Amatör Play-Off Ligi’nde mücadele edecek olan Kocaeli Güneşspor’da genç antrenör Mehmet Utku Kukul, Yuvacıkspor ile oynanan hazırlık maçının ardından Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Kukul, rakiplere rahatsızlık vereceklerini ifade etti ve “Lig boyunca tüm maçlara yüzde yüz odaklanma ile çıkacağız” diye konuştu.

MUTLU DEĞİLİM

6-1 kaybedilen Yuvacıkspor karşısında kötü bir oyun ortaya koyduklarını belirten Kukul şu ifadelere yer verdi: Yuvacık maçı için skor anlamında bir rahatsızlığım olmasa da mutlu değiliz. Kötünün ötesinde bir oyun oynadık. İlk yarı 20 dakika fena değildik. Bunun süresini arttırmamız lazım. Antrenman maçıydı, oynamayan ve sakatlıktan yeni dönen futbolcularımız vardı. Deprem de bizleri etkiledi. Sahaların kapalı olması nedeniyle fazla antrenman yapamadık. Bunlardan ötürü tempomuz biraz düşük. Yavaş yavaş tempomuzu bulup kadroyu da oturttuktan sonra kendimize geleceğiz.

 

HER ZAMAN İYİ OYUN VE GALİBİYET

Pazar günü maçlar yeniden başlıyor. Play-Off maçları öncesi oynayacağımız Diliskelesi maçı bizim açımızdan iyi bir sınav olacak. Kocaeli Güneşspor olarak Play-Off’ta rakiplerimize zorluk çıkaracağız. Şu bir gerçek ki hiçbir takım sahaya hedefsiz çıkmaz. Bu kulübün kültüründe her zaman hedef iyi oyun ve galibiyettir. Normal sezona baktığımızda puan kayıplarımızın çok önemli bir kısmını alt sıralardaki takımlar karşısında elde ettik.

 

İLK 3’Ü ZORLAYACAĞIZ

Bu durum da oyuncu grubuyla alakalı bizlere mesaj veriyor. O da şu… Demek ki maç seçiyoruz ve maç arıyoruz. Psikolojik anlamda yüzde yüz hazır olduğumuzda önümüzde kimsenin duracağını düşünmüyorum.  Play-Off’ta da çetin maçlar olacak.  Futbolcularımızın tüm maçlara en iyi şekilde konsantre olacağına ve ilk 3’ü zorlayacağımızı düşünüyorum. Tekrar ediyorum… Rakiplere rahatsızlık veren bir takım olacağız.

Güncelleme: 02 Mart 2023 23:10
X