Murat Yetimhellaç: Buradaki aile ortamı şampiyonluk getirecek
27 Ocak 2023 12:27

Murat Yetimhellaç: Buradaki aile ortamı şampiyonluk getirecek

Gebzespor’un stoperi Murat Yetimhellaç, sezonun ikinci yarısı öncesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPIYORLAR

Takımdaki herkesin iyi niyetli olduğunu, bunun da saha sonuçlarına yansıdığını ifade eden Murat şu ifadelere yer verdi: Oynayan ya da oynamayan herkesin sorun yaratmaması başta olmak üzere, hocalarımızın ve yönetimimizin ortamı iyi idare etmesi başarıyı getirdi. Çok iyi niyetli bir oyuncu grubu var. Herkes kulübün başarısı için elini taşın altına koymuş durumda. Başkanımız ve yönetimi, maddi ve manevi her konuda üzerine düşenleri fazlasıyla yapıyor. Sağlıklı bir çalışma ortamı için ciddi bir emek verdiklerini görüyorum.

 

HOCALARIMIZLA BABA-OĞUL GİBİYİZ

Teknik Direktör Metin Yıldız ve ekibi ile çok iyi bir iletişim içinde olduklarını kaydeden Yetimhellaç, “Hoca-oyuncu ilişkisinden ziyade, yeri geldiğinde baba-oğul ya daabi-kardeş gibi oluyoruz. Bu durum takımızdaki tüm oyuncular için geçerli.Hocalarımızın bize yaklaşımı çok olumlu. Arada çok sıcak bir bağ kuruldu. Bu durum da haliyle çok iyi bir iletişime neden oldu” şeklinde konuştu.

 

GEBZESPOR İSMİ GEÇİNCE DİĞER KULÜBÜ ELEDİM

Gebzespor isminin reddedilemeyecek ve her futbolcu için önemli bir referans olacağına vurgu yapan savunma oyuncusu, “Buraya gelmeden önce Gebzespor’un ismiyle ve taraftar potansiyeli ile amatör hak etmeyen bir kulüp olduğunu düşünüyordum. Gebzespor ile anlaşmadan önce başka bir kulüple de görüşmüştüm. Son dakika Gebzespor ismi geçince diğer görüştüğüm kulübü saygı çerçevesinde eledim. Çünkü Gebzespor futbol anlamında ismini kullanabileceğimiz, ilerisi için bize çok iyi referans olabilecek büyük bir marka” dedi.

 

HOCAMIZIN TERCİHİNE SAYGI DUYUYORUM

Forma giyemediği için zaman zaman mutsuz olduğunu ancak teknik heyetin kararlarına saygı duyduğunun altını çizen Yetimhellaç, “Bu sezon başında kulübümüz benimle devam etmek istedi ve nitekim yeniden anlaştık.Geçen sene oynamış bir futbolcu olarak, bu sezon oynamadığım için zaman zaman bunun mutsuzluğunu yaşıyorum. Hocamız bir tercih yaptı, ben de buna saygı duyuyorum. Takım da çok iyi gitti maşallah. Takım da bu kadar iyi giderken ben oynamıyorum diye sorun yapmak doğru olmaz. İyi gidişatı bozmamak adına herhangi bir yara vermek istemiyor insan…Doğru zamanı beklemek gerekiyor. Bana şans gelirse o formanın hakkını vermek adına savaşacağım” dedi.

 

PUAN FARKI REHAVET YARATMIYOR

Liderliğin üzerlerinderehavet yaratmadığını belirten Murat Yetimhellaç,“Puan farkı yokken nasılsak, bakış açımız şimdi de aynı. Hocalarımız da, biz de eğlenerek yaşamayı seviyoruz. İlk yarıda yaptığımız gibi, ikinci yarıda da maçlara tek tek bakarak hedefe ulaşmak istiyoruz.Taraftarımız bize çok büyük destek veriyorlar. Geçen sene gördüğüm için bu sene beklentim daha yüksek. Desteklerinin artarak devam etmesini istiyorum. Tribün olayları yaşanmadan bizi yanız bırakmalarsa çok daha mutlu oluruz. Çünkü bizim onlara ihtiyacımız var. Böylesine potansiyeli yüksek bir taraftarın önünde oynamak beni motive ediyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme: 27 Ocak 2023 12:27
X