Ne finaldi ama! Bu maç tarihe geçer! “6-5”
18 Haziran 2022 01:24

Ne finaldi ama! Bu maç tarihe geçer! “6-5”

Kocaeli futbol turnuvaları tarihinin en sansasyonel finalinde Eti Group’u penaltılar sonucu 6-5 mağlup eden Lounge Saray Simit şampiyon oldu.

 

ERDİ SÖĞÜT KENDİ KALESİNE ATTI

Spor adamı Metin Özkan’ın tertip kurulu başkanlığını yaptığı 10. Altın Kiraz Futbol Turnuvası tarihi bir final maçına sahne oldu. Güçlü rakiplerini bir bir devirerek son maça kalan Eti Group ile Lounge Saray Simit arasındaki maçın normal süresi 1-1 sona erdi. İlk yarısı 0-0 sona eren maçın 46. dakikasında Erdi şansız bir an yaşadı ve kendi kalesine gönderdiği topla Eti Group’u 1-0 öne geçirdi.

 

 

TAM BİTTİ DERKEN…

Kıran kırana geçen, yüksek tempolu ve sertliğin önde olduğu maçta Lounge Saray Simit 2 kez akıllara zarar gol kaçırdı. Maçın müthiş yöneten klasman hakemimiz Mehmet Güngör maça 3 dakika ekledi. Uzatmaların 2. dakikasında sağdan yapılan ortada Ertuğrul Şamlı kafa vuruşu sonrası fileleri havalandırdı. Santranın saniyeler sonrasında maçın normal süresi 1-1 sona erdi.

 

 

KUPAYI HÜRRİYET VE SÖĞÜT BİRLİKTE TAKDİM ETTİ

Direkt penaltılara giden nefis mücadelede Eti Group 2, Lounge Saray Simit 1 penaltı kaçırdı ve geçen yılın finalisti Lounge Saray Simit epik bir son saniye golü ile penaltıların ardından şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Şampiyon takıma kupa ve madalyalarını İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ile Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt birlikte takdim etti. Tarihi finali çok sayıda siyasi sima ve spor adamı heyecanla takip etti.

 

Spor41 - Ali KÖKSAL

 

Güncelleme: 18 Haziran 2022 01:33
BENZER HABERLER
X