O maç ile ilgili açıklamalar var
08 Ekim 2023 19:58

O maç ile ilgili açıklamalar var

Süper Amatör Lig A Grubu’nda oynanan ve uzatma anlarında yarıda kalan Kandıra Gençlerbirliği - Kocaeli Güneşspor maçının ardından iki kulüp de açıklama yaptı. Kocaeli Güneşspor’da Başkan Nebil Uzun ile Kandıra Gençlerbirliği Kulübü’nün açıklamaları şu şekilde.

 

KOCAELİ GÜNEŞSPOR KULÜBÜ BAŞKANI NEBİL UZUN’UN AÇIKLAMASI

Bugün Kandıra’da Kandıra Gençlerbirliği ile oynadığımız müsabakanın uzatma dakikalarında maç 1-1 devam ederken genç oyuncumuz Ömer Faruk Avcı gole giderken rakip takımın kaptanı son adam olduğu pozisyonda arkadan oyuncumuza tekme attı. Hakem düdüğü çalar çalmaz rakip takım kaptanı genç oyuncumuza tekme ve yumruk ile saldırmaya başlamasıyla birlikte sahada birçok sivil kişinin karışmasıyla saldırıya uğradık.

 

KAPTANLARI DAVET ETTİ, MAÇI TATİL ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Maçın o dakikasına kadar da en ufak bir gerginlik yoktu. Yaklaşık 20 dakika süren uğraşı ile oyuncularımızı kontrol altına aldık. Maçın hakemi Mustafa Çalışkan iki takım kaptanını yanına davet ederek soyunma odasının orada maçı tatil ettiğini, bu şartlar da müsabakayı oynatamayacağını söyledi. Haliyle bizler de soyunma odasına girdik.

 

AKLA MANTIĞA AYKIRI

Kırmızı kart vereceği oyuncu olduğunu ifade ederek yaklaşık 40-50 dakika bizi beklettikten sonra lisansları almak için beklerken sahaya girenler ile ilgili net seçemediğini söyleyip 9 kırmızı kart rakibe (6'sı yedek) 4 de bizim sahada darp edilen oyuncularımıza kırmızı kart verdiğini beyan edip, duşunu almış otobüse binen oyuncularımızı sahaya çıkarmak ile ilgili talepte bulunmaya teşvik etmesi bile akla mantığa aykırı.

 

BU SALDIRILARI KABUL ETMİYORUZ

Saha komiseri, gözlemci ve herkesin olduğu ortamda, en azından “Tatil ettik” beyanının arkasında durdu. Karar vericiler, sahada oynanmaya çalışılan futbolu idare edenler, lütfen ama lütfen ADALET kavramını unutmasınlar. Yıllardır sahada sporcu yetiştirmek paydasından başka bir misyonu olmayan kulübümüze ve sporcularımıza yapılan bu saldırıları kabul etmemiz, sessiz kalmamız mümkün değil.

 

SPORCU OLDUĞUNU İDDİA EDİYORLAR

Spor ya da başka hangi alan olur ise olsun kuralların dışına çıkıp çirkin görüntü oluşturan kişi ya da kişileri yaptırım uygulanmadığı sürece bu tip akla mantığa aykırı olayları görmeye maalesef devam edeceğiz. Bu arada maç öncesi ya da maç oynanırken Kandıra yöneticileri en ufak bir sıkıntı yaşatmadılar. Ancak maçın bitmesine yakın takım kaptanlarının gencecik sporcumuza saldırması ile birlikte sivil görünümlü insanlar (Sporcu olduğunu iddia ediyorlar) ile birlikte en az 15-20 kişinin çocuklarımıza saldırması konusunda takınacakları tavrı da merakla bekliyoruz.

 

NEYE ÜZÜLELİM

Umarım olması gerekenler uygulamaya geçer. Saldırıya uğradığımıza mı üzülelim, darp edilirken kendini korumaya çalışan oyuncularımıza kart verildiğine mi üzülelim, ya da verdiği kararın arkasında duramayıp 50 dakika sonra konuyu başka yere çekmeye çalışmalarına mı üzülelim. Akıl alır gibi değil!

 

KANDIRA GB'NİN AÇIKLAMASI 

Güncelleme: 08 Ekim 2023 20:04
BENZER HABERLER
X