Oktay Pop: Son maça kadar mücadele edeceğiz
24 Mart 2023 11:57

Oktay Pop: Son maça kadar mücadele edeceğiz

Gölcükspor’un deneyimli kaptanı Oktay Pop, Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. İzmitli futbolcu puan kaybetme lükslerinin kalmadığını belirtti ve hedeflerinin sezon sonuna kadar oynayacakları tüm maçları kazanmak olduğunu belirterek tekrar profesyonel lige çıkmak istediklerini ifade etti.  

 

KÖTÜ OYNAMIYORDUK ASLINDA

Oktay, öncelikli hedeflerinin gruptaki en iyi Kocaeli takımı olmak olduğunu belirtti ve şu şekilde konuştu: Sezonun ilk yarısı bizim için gerçekten çok şanssız geçti. Aslında kötü oynamıyorduk. Akıl almaz derecede goller kaçırdık, üzerine de üst üste sakatlıklar yaşadık ve puan farkı açıldı.

 

HAVLU ATMIŞTIK

Sezonun ikinci yarısına başlarken bir bakıma havlu atmıştık. Çünkü tam 13 puanlık fark vardı. Kadro anlamında eksiklerimizi giderdik, kazanma alışkanlığını sağlayınca birlik, beraberlik ve kaynaşma sağlandı. Yönetimimiz de yanımızda olduğunda hissettirince resmen ikinci baharımızı yaşamaya başladık.

 

İKİ HEDEFİMİZ VAR

Sezonun ikinci yarısında temel iki hedefimiz vardı. İlk hedef Yuvacık’ı geçmekti. An itibariyle bunu başardık. İkincisi de sezon sonuna kadar kaybetmeden yola devam etmekti. Şükürler olsun ki üst üste 6 maçımızı kazandık, hafta içini bay geçeceğiz, pazar günü de Uzunköprü gelecek. Kısacası 8’de 8 yapma ihtimalimiz var.

 

LÜKSÜMÜZ YOK

Rakipler de puan kaybedince hedef doğrudan geldi. Biz baraj oynamadan sezonu amorti etmeyi düşünürken şimdi bambaşka şeyleri konuşmaya başladık. Uzunköprü maçından sonra önce Görükle İpek ardından Silivri ile finallerimiz var. Puan kaybetme lüksümüzün olmadığını biliyoruz. Yönetim, teknik kadro ve takım her şeyin fazlasıyla farkında.

 

TARAFTARIMIZ BİZİ YALNIZ BIRAKMASIN

Taraftarımızdan destek istiyoruz ve inanın futbolcular olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gölcükspor liglerin en uzun süre profesyonel liglerde yer alan takımlarından ve bu ilçeyi tekrar profesyonel lige yükseltmek adına var gücümüzle mücadele edeceğiz. Kırmızı siyahlı 12. adamımızı pazar günkü Uzunköprü maçına bekliyoruz.

Güncelleme: 24 Mart 2023 11:58
Başak Yemek
Arslan Teknik
X