Şenol Çiçek: Amatör spora yatırımlarımız devam edecek
16 Eylül 2023 15:55

Şenol Çiçek: Amatör spora yatırımlarımız devam edecek

Başaranspor Kulüp Başkanı, İş İnsanı Şenol Çiçek Nokta Gazetesi’ne açıklamalar yaptı. Çiçek “Kocaeli futbolu çok seviyor” derken yeni sezonda tüm takımlara başarı diledi.

 

HAYIRLI BİR SEZON DİLİYORUM

Kocaeli amatörü için hayırlı bir sezon diliyorum. Bu şehirde futbol çok seviliyor. 600’ün üzerinde kulüp var ve şehrin mahallelerinde, caddelerinde, sokaklarında futbol oynanıyor. 1. Amatör Ligi’ni de hayırlısı ile açtık ve ilk maçı Başaranspor ile ilimizin güzide kulüplerinden Bağçeşmespor ile oynadık. Güzel bir açılış oldu bu bakımdan federasyonumuza teşekkür ediyorum.

 

OLMAZSA OLMAZIMIZ KOCAELİSPOR’UMUZ

Centilmence, sakatlıkların yaşanmadığı, güzelliklerin konuşulduğu bir sezon diliyorum. Sadece 1 değil, 2. Amatör Lig, Süper Amatör Lig ile Bölgesel Amatör Lig’de temsilcilerimiz var. Kentimizin amatör futbolunun zenginliğini bir sezonda oynanan binlerce maçla anlayabiliriz. Olmazsa olmazımız Kocaelispor’umuz. Amatörlerden yetişecek olan tüm futbolcular Kocaelispor’un potansiyel futbolcularıdır.

 

İNŞALLAH O FUTBOLCU SEN OLURSUN

Bağçeşme’nin santrforu yetenekli bir kardeşim, 2006 doğumlu, uzun boylu. Kendisine “A Milli takımımızda santrfor yok. İnşallah o futbolcu sen olursun” dedim. Yolu açık olsun. Biz de oynadık, çıktık, biraz terledik. Isınırken bileğim döndü. Çıkmak istemiyordum ancak dayanamadım. Aslında ben burada şunu göstermek istiyorum. Yaşım 45 oldu. Gençler tabii ki öne çıkmalı, yetişmeli tabii ki ama amatörde de benim yaşımdaki futbolcuların bu oyundan kopmamalarını sağlamak.

 

YENİ NESİL HUZURLU OLMALI

Bizler iş insanları olarak buralara yatırımlar yapıyoruz. Futbolu herkese sevdirelim ki Kocaeli’de Türkiye’de futbol kademe atlasın. Özellikle çocuklarımızın, hangi branş olursa olsun sporla tanışmalarını önemsiyoruz. Yeni nesil daha huzurlu ve mutlu olmalı, bizler de bu anlamda üzerimize düşeni yapmalıyız.

 

GÜZEL BİR EKİP OLUŞTURDUK

Geçtiğimiz sezon Antalya’da masterlerde Kocaeli ve Türkiye şampiyonu olduk, Kocaeli Olgunlar Turnuvası’nda kendi yaş grubumuzda şampiyonluk yaşadık. Güzel bir ekip oluşturduk. Az önce de dediğim gibi, 40 yaşın üzerindeki futbolseverlerin bu sihirli oyundan kopmasını istemiyoruz. Yeni sezonda da hem Başaranspor’un Süper Amatör Lig’e yükselmesi için çabalayacağız hem de geçtiğimiz sezonki başarılara yenilerini ekleyeceğiz inşallah.        

Güncelleme: 16 Eylül 2023 15:55
BENZER HABERLER
X