Şimdiden şampiyon oldular
11 Aralık 2023 02:04

Şimdiden şampiyon oldular

Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü U14 ve U16 Futbol takımları namağlup şampiyon oldu

YILIN 12 AYI

Sporda alt yapıya çok önem veren Körfez Belediyesi bu konuda yaptığı çalışmaların ve yatırımların karşılığını görüyor. Alt yapı takımları adeta başarılara ambargo koyuyor. 16 spor branşında çok aktif bir şekilde uzman antrenör ve eğitmenler nezaretinde yılın 12 ayı çalışmalarını sürdüren Körfez Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri dur durak demeden Körfezli çocuk ve gençler hizmet etmeye devam ediyorlar.

 

ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE EDİLDİ

Birçok spor branşında il, Türkiye ve Balkan derece ve madalyaları alan Körfezli sporcular Körfez İlçenin adeta parlayan güneşleri oldular. Futbol alt yapısı anlamında da büyük atılım ve gelişim içerisinde olan Körfez Gençlerbirliği SK son olarak alt yapıda U14 ve U16 Futbol takımları gruplarında sezonun bitmesine iki hafta kala şampiyonluklarını ilan ettiler.

 

104 GOL ATTILAR

Körfez U14 Futbol Takımı grubunda şimdiye kadar 14 maça çıkarken hiç mağlubiyet ve beraberlik almadan şampiyonluğunu ilan etti. Körfez U14 futbolcuları rakip filelere 104 gol atıp, kendi kalelerinde ise 4 gol gördüler.U16 Futbol Takımı sadece 2 gol yedi namağlup şampiyonluğu garantiledi

.

SADECE 2 GOL YEDİLER

Diğer taraftan Körfez Gençlerbirliği U16 Futbol Takımı da yine ligin bitimine iki hafta kala şampiyonluğu garantiledi. U16 takımı da 11 galibiyet alırken hiç mağlubiyet ve beraberlik almadan 35 gol atıp sadece 2 yiyerek şampiyonluğa uzandılar. Bu sonuçlarla Körfez Gençlerbirliği SK U14 ve U16 Futbol takımları gruplarında çıkarak Türkiye Şampiyonası’na katılmak için Play-Off mücadelesi verecekler.

Güncelleme: 11 Aralık 2023 02:05
BENZER HABERLER
X