Sonu şampiyonluk olsun!
18 Ağustos 2023 23:23

Sonu şampiyonluk olsun!

Anadolu Yıldızlar Ligi Kız Futbol finallerinde ilimizi temsil edecek olan Kocaeli karması ilk maçında Diyarbakır karması ile karşılaşacak.

 

DOĞU TAKIMLARIYLA EŞLEŞTİ

Türkiye’de kadın futbolu denildiği zaman akla gelen öncü isimlerden Hasan Alemdar’ın çalıştırdığı Kocaeli Kadın Futbol Kulübü’nün oluşturduğu futbolcu grubunun oluşturduğu Kocaeli Karması, Anadolu Yıldızlar Ligi Kız Futbol finallerinde ilimizi temsil ediyor. 18 Ağustos’ta (Bugün) şampiyonanın kuraları çekildi. D grubunda yer alan yeşil siyahlıların 3’lü gruptaki diğer rakipleri Diyarbakır ve Van oldu.

 

VAN MAÇI 22’SİNDE

Kızlarımızın ilk maçı pazar günü Diyarbakır karmasıyla olacak ve mücadele saat 21.45’te başlayacak. İkinci maç 22’sinde Van ile olacak ve bu maç da 18.00’de başlayacak. Grupta ilk iki sırayı alacak olan 8 takım çeyrek, yarı ve final maçlarını kazanırsa adını Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Türkiye şampiyonluğuna yazdıracak. Karabük’te gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finalleri 24 Ağustos’ta sona erecek.

 

12 TAKIM YER ALIYOR

3’erli 4 grupta toplam 12 takımın yer alacağı ve zorlu geçmesi beklenen şampiyonada Kocaeli ile birlikte Trabzon, Rize, Samsun, İstanbul Anadolu, Bursa, Batman, Diyarbakır, Van, Adana, Isparta ve Ankara, Karabük’teki finallerde mücadele edecek. Yeşil siyahlı formaları ile sahaya çıkacak olan kızların hedefi Türkiye şampiyonluğu.

Güncelleme: 18 Ağustos 2023 23:25
Başak Yemek
Arslan Teknik
X