Ümit Metin Yıldız: Bu şekilde zor
26 Mart 2023 09:21

Ümit Metin Yıldız: Bu şekilde zor

Gebzespor Teknik Direktörü Ümit Metin Yıldız, Kullarspor maçını ve kalan haftalardaki şampiyonluk şanslarını Nokta TV’ye değerlendirdi.

 

BASKI YARATIYORDU

Futbolun oynanması ile ilgili ülkede ciddi bir sorun olduğunu belirten deneyimli teknik adam şu şekilde konuştu: Liderlik gider gelir… Lig devam ediyor… Uzun bir zamandır liderdik. Bu durum takımın üzerinde baskı da yaratıyordu. Eksiklerimiz vardı. Oyun gücü olarak da çok iyi değildik. Maç içinde geriye düşünce oyuncunun telaşı doğal olarak artıyor. Psikolojik etkenler devreye giriyor.

 

İNSAN ÜZÜLÜYOR

Bir de benim oyunun oynanmasıyla ilgili bir talebim var. Ülkede maalesef buna izin verilmiyor. Bu konuda hakemleri de eleştirecek durumda değilim. Sadece kendi oyuncularımın neler yaptıklarını düşünüyorum. Ne yazık ki oyun oynanmıyor. Bunun ligi de yok. Süper Lig’deki görüntü tüm liglere sirayet ediyor. İnsan üzülüyor, futbolcuların oyunları ellerinden çalınıyor.

 

BU KÜLTÜR DEĞİŞMİYOR

Kim öne geçiyorsa her türlü oyun dışı davranışlara girişiyor. Bir şey yapamıyorsunuz. Sadece Kullarla ilgili değil. Zaman zaman biz de yapıyoruz. Bu kültür değişmiyor. Biz de olabildiğince kendimizi bozmadan bu işi yapmaya çalışıyoruz. Kalan haftalar için bir sıkıntımız yok. Gebze camiası geniş ve kültürü olan bir kulüp.

 

GENEL DURUMUMUZ İYİ

Bunların travmaları hem benim hem de takım üzerinde daha büyük olacak. Biz bu maçı kazansaydık yine Kafkas maçı final maçımız olacaktı. Lige ve oyuna saygı duyup, kimin kazandığını ya da kimin kaybettiğini düşünmeden en iyi şekilde kalan haftaları gelişebilecek şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Bizim takımın genel durumu iyi, buna fazlası ile inanıyorum.

Güncelleme: 26 Mart 2023 09:23
X