Yuvacıkspor lige girmiyor, hakkını devrediyor!
22 Temmuz 2023 19:07

Yuvacıkspor lige girmiyor, hakkını devrediyor!

İlimizi Bölgesel Amatör Lig’de başarı ile temsil eden Yuvacıkspor’da Başkan İsmail Göktaş, lig haklarını devretme kararı aldıklarını belirtti.  

 

İSTEYEN KULÜPLERLE MASAYA OTURACAK

Kısa adı BAL olan Bölgesel Amatör Lig’deki başarılı temsilcimiz, geride bıraktığımız sezonun en dikkat çeken kulüplerinden Yuvacıkspor kısa bir süre önce deneyimli teknik direktör Fatih Kurtoğlu ile yollarını ayırdı ve siyah beyazlı birçok futbolcu da farklı kulüplere transfer olmaya başladı. Yuvacık ekibi yaşanan zorlu sürecin ardından önemli bir karar alındı. Lig hakkını devredecek olan siyah beyazlı kulüp bu hakkı elde etmek isteyen kulüplerle masaya oturacak.

 

YUVACIKSPOR, FATİH HOCAMIZI UNUTMAYACAKTIR

Konu ile Nokta Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Yuvacıkspor Kulüp Başkanı İsmail Göktaş şu şekilde konuştu: An itibariyle belirtmek isterim ki, lige katılabilmemiz çok da mümkün değil açıkçası. Fatih hocamız ve futbolcularımıza teşekkür ettik. Fatih Kurtoğlu hocamız malından, zamanından, mesaisinden feragat etti ve Yuvacıkspor’un ayakta kalması için canla başla mücadele etti. Bu kulüp, hafızasından onu hiçbir zaman çıkarmayacaktır. Yine emek veren, alın teri döken tüm futbolcu kardeşlerimizden de Allah razı olsun.

 

BÜTÇELER ÇOK YÜKSEK, BAŞ EDİLEMEZ DÜZEYDE

Lig hakkını devretmek istememizde nedenler var tabii ki. İlk önce bütçe… Gebze gibi Gölcük gibi çok ciddi yatırım yapan kulüplerin transfer rakamları diğer kulüplerin transferlerini de zorlaştırıyor. Futbolcular bu transferleri örnek gösteriyorlar ve “400’den, 500’den aşağıya oynamam” diyor. Buradan şunu da ifade etmeliyim. Süper Lig’de nasıl harcama limitleri belirleniyorsa bu kural tüm profesyonel ve amatör liglerde de olmalı.

 

YASİN BAŞKANIMIZ SICAK BAKMADI

Amatör liglerdeki kulüplerin harcamaları doğru düzgün denetlenemiyor ve birçok kulüp asansör oluyor. Kesinlikle mali anlamda ülke futbolunun baştan aşağıya yıkanması gerekiyor. Yuvacıkspor için Belediye Başkanımız Yasin Özlü ile bir görüşmemiz oldu. Kendisine Başiekele’de BAL, Süper ve 1. Amatör liglerde çok sayıda kulübün olduğunu, ortak noktada bir araya gelip tek bir takımla, Başiskele Belediyespor ismi ile profesyonel olabileceğimizin mümkün olduğunu belirttim. Konuya sıcak bakmadı .

 

BİR KULÜP OLUMLU

Ardından iki kulübümüz ile görüştüm ve 3. Lig’e çıkmak için önemli bir fırsat sundum. Bir kulübümüz biraz uzak baktı ancak farklı bir kulübümüz ise olabileceğini belirtti. Daha temasları kesmiş değiliz. Bizlerin gücü belli bir yere kadar. Sabit bir gelirin, iyi bir sponsorun yoksa BAL’da tutunman kesinlikle çok ama çok zor. Bizler de Yuvacıkspor olarak lig hakkını devredebilirsek önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de kendi yetiştirdiğimiz yetenekli çocuklarımızla var olmayı sürdüreceğiz. Konu ile ilgilenmek isteyenler bizzat bana ulaşabilir. 

Güncelleme: 22 Temmuz 2023 19:08
X