Arif Gülen, Büyükakın’a seslendi: Darıca Gençlerbirliği de Kocaeli’nin takımı!
Darıca G.B.
10 Mayıs 2022 Salı 23:00

Arif Gülen, Büyükakın’a seslendi: Darıca Gençlerbirliği de Kocaeli’nin takımı!

Sezonun son maçında Kalecik Futbol Kulübü’nü 2-1 mağlup ederek ligde kalmayı başaran Darıca Gençlerbirliği, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a seslendi. Başkan Arif Gülen “Burada doğru işler yapmaya çalışan, çırpınan bir Darıca Gençlerbirliği’nin var olduğunun bilinmesini istiyoruz” dedi.

 

LİGDE KALMAK KESİNLİKLE BAŞARI DEĞİLDİR

Darıca Gençlerbirliği’nin köklü bir kulüp olduğunu ve bu sezon yaşadıkları durumun bir başarı olmadığını dile getiren Arif Gülen şu şekilde konuştu: Darıca Gençlerbirliği hem kuruluş itibari ile hem de 30 yıldır profesyonel geçmişi olması dolayısı ile çok köklü bir camiadır. Bu kulübün kazandığı son maçla ligde kalması kesinlikle bir başarı değildir. Darıca kulübü buralara kadar gelmemeliydi ancak futbol bu.

 

KUPA MAÇINDA GALATASARAY’A SAHAYI DAR ETTİK

Futbolda para, transfer ve motivasyon tek başlarına hiç bir şey değil. Bunların hepsinin bir arada yürümesi lazım. Darıca Gençlerbirliği daha gençken ve takviyesizken kupa maçında Galatasaray’a sahaya dar etmişti. Bu sezon ise matematiksel hesap yaptığımızda en az 20 puanı, öne geçtiğimiz maçlarda yakalanarak kaybettik, sahamızda bonkör ve hovardaca davrandık. Tabii ki buradaki ilk sorumlu benim. Nihayetinde 3. Lig’de kaldık ve bu sezon birçok şey öğrendik. İnşallah önümüzdeki sezon, bu sezondan dersler çıkararak hareket edeceğiz.

 

MADDİ OLMASA DA MANEVİ DESTEK HAKKIMIZ

Darıca Gençlerbirliği camiası, tüm dinamikleri ile büyük bir kulüp. Tekrar ediyorum. Bugün yaşadığımız olay başarı değil, kötünün iyisiydi. Biz, Kocaeli’nin profesyonel takımlarından birisiyiz. Buradan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm idarecilerimize Darıca Gençlerbirliği’nin bu kentteki varlığının olduğunu hatırlatmak, maddi olmasa da manevi olarak yanımızda olduklarını bilmek istiyoruz.

 

KAYITSIZ KALMAMALI

Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kocaeli’nin Kocaelispor’dan ibaret olmadığını, burada doğru işler yapmak için çırpınan, gençlere önem veren, sınırlı bütçesi olan bir yönetimi olduğunu ifade etmek isterim. Büyükakın’ın bu yönetime kayıtsız kalmamasını istiyoruz. Evet… Herkesin bir bahanesi vardı. “Darıca Gençlerbirliği, Arif Gülen’in şirketi” diye. Artık bu bahane kalmadı.

 

ARTIK KİMSENİN BAHANESİ KALMADI

Benim 4 yıl önce TFF’ye sunduğum, olması gereken Spor Yasası çıktı. Şimdi Kocaelispor da AŞ. olacak, herkes şirket olacak. Kimse kafasına göre esemeyecek. Mesela Iğdır yine 100 milyon harcayamayacak. Dediğim gibi, kent büyüklerimizin, diğer kulüplere olduğu gibi adaletli bir şekilde Darıca Gençlerbirliği’ne de destek vermeye davet ediyoruz.

 

IĞDIR 100 MİLYON HARCADI

Gerçekten tırnaklarımızda kazıyoruz. Darıca Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Bıyık’a her zaman teşekkür ediyoruz. Gücü dahilinde yapması gerekeni yapıyor ama bu yardım bizim bütçemizin yüzde 10’u bile etmiyor. Bu sezonki grubumuz 2. Lig grubuydu. Az önce de ifade ettiğim gibi, Iğdır 100 milyon harcadı. Aksaray, Kuşadası, Düzce gibi takımlar inanılmaz yatırımlar yaptı.

 

KOCAELİSPOR’UN PAF TAKIMI OLALIM

3. Lig artık yetiştirici bir lig olmalı. Süper Lig’den milyonlar veren bir üçüncü lig takımı olmasın artık. Bu şekilde Türk futboluna ihanet ediyoruz. Bu işlerden gerçekten sıkıldık. Biz Kocaelispor’un PAF takımı olalım. Mesela Mervan’ı ücretsiz Aksaray’a gönderdi. Bize verebilir, iki taraf için de hayırlı bir işe imza atabilirdi.

 

Spor41 - ÖZEL

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:06
05:25
13:15
17:15
20:44
22:43