Onur Güneri oldukça iddialı
24 Haziran 2023 12:42

Onur Güneri oldukça iddialı

Darıca Gençlerbirliği’nin yeni sahipleri ve başkanları Onur Güneri ve Faruk Akaç, ilk kez basının karşısında çıktı. Kendilerine yöneltilen birçok soru hakkında ucu açık cevaplar veren Güneri, Darıca Gençlerbirliği’nin haklarını sonuna kadar koruyacaklarını belirterek “Kendi menfaatini kulübün önünde gören kişileri ezip geçeceğiz” dedi.

 

13 MAYIS’TA RESMEN ALDIK

Darıca Gençlerbirliği Yönetim Kurulu Başkanları Onur Güneri ve Faruk Anaç kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında merak edilenleri yanıtladı. Kulübü alış süreçleri ve hedefleri hakkında konuşan Güneri “Bir hayalimiz vardı. Uzun zamandır Darıca Gençlerbirliği’nin durumunu takip ediyorduk. Yaptığımız görüşmeler sonucunda 13 Mayıs’ta kulübü resmi olarak devraldık. İddialı sözlerden uzak durup, yere sağlam basan bir Darıca Gençlerbirliği inşa etme hedefindeyiz. Altyapı ile ilgili yoğun mesai harcıyoruz. Muzaffer Başkan’dan Nenehatun Stadı’nın yan tarafındaki araziye altyapı için küçük bir tesis istedik. Kendisi şaşırdı ve bu talebimize olumlu yaklaştı. Bu sezon altyapıda güzel bir yapı oluşturup seneye A takıma oyuncu çıkarmak istiyoruz” dedi.

 

ENDER ALKAN PLANLARIMIZI DEĞİŞTİRDİ

Teknik Direktör Ender Alkan ile yapılan görüşme sürecine dair açıklamalar yapan Güneri “Kulübü aldıktan sonra Ender hoca ile hedeflerimiz örtüştüğünden kendisi bizimle çalışmayı kabul etti. Bizden önce yapılan, 3 Milyon 500 Bin TL gibi 3.Lig’e göre ağır bir sözleşmesi vardı. Ertesi gün beklemediğimiz bir şekilde kulübe ihtarname gönderdi ve alacaklarının tamamını istediğini söyledi. UÇK’dan7 gün içinde cevap verilmediği takdirde transfer tahtamızın kapanacağına dair evrak geldi. Ender Alkan’ın alacağı miktar kasamızda mevcut. Ancak biz bu parayı takımımıza harcamayı düşünürken, planlarımız değişti. Bu periyotta bir kısım pansuman olsun diye kulüp çalışanlarımıza ve esnaflara 1 milyonun üstünde ödeme yaptık. Kulübümüze ipotek koymaya çalışan, kendi menfaatini kulübün önünde gören kişileri kararlılıkla söylüyorum, ezip geçeceğiz!” dedi.

 

AKİL İNSANLARI YER ALACAK

Geçtiğimiz günlerde göreve getirilen Emre Denizli’yi resmi ağızdan duyuran Güneri, “A takım hocamız Emre Denizli olacak. Kendisini çok seviyorum ve başarılar diliyorum. Altyapı ve üst yapı arasında iyi bir bağ kurarak, hem saha içinde hem de saha dışında çok başarılı olacaktır. Sportif direktör ve idari menajer gibi çalışmalarımız var. Kadrolarımız hazır. 4’lü sac ayağı olarak, kent abilerinin olduğu akil bir yönetim kurulu hedefimiz var. 13 kişi hedefliyoruz.  6’sı şimdiden teklifimizi kabul etti. Darıca’nın yakından tanıdığı isimler yönetimimizde olacak. Bir sezon boyunca kararları beraber alacağız. Bayram sonrasında bunları açıklayacağız. Hırsıyla azmiyle karakteriyle kente örnek olacak bir takım oluşturmak istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme: 24 Haziran 2023 12:43
Başak Yemek
Arslan Teknik
X