Adnan Sak: Gebze Atlı Spor Kulübü’nde çok iyi işler oluyor
Diğer Branşlar
07 Şubat 2021 Pazar 10:25

Adnan Sak: Gebze Atlı Spor Kulübü’nde çok iyi işler oluyor

İlimizin sevilen ve sayılan iş insanlarından Adnan Sak, binicilik sporunun ve atın insan hayatındaki faydalarının önemine vurgu yaptı. Sak, Gebze’deki atlı spor kulübünün son derece örnek işlere imza attığını belirtti ve şehrin kulüp ile buradaki 24 ata sahip çıkması gerektiğini de söyledi.

 

DESTEK OLMA ÇABASINDALAR

Gebze’de faaliyet gösteren Faz Döküm firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sak pandeminin sebep olduğu ekonomik durgunluklara bağlı olarak birçok sektörünün bundan etkilendiğinin altını çizerek şu şekilde konuştu: Hükümetimiz, kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri açıkladıkları destek ve yardım politikaları kapsamında ticaretle uğraşan insanımıza destek olma çabasındalar.

 

 

OTİZM VE SREBRALPALSİ İÇİN BİREBİR!

Fakat 350 bin nüfuslu Gebze’de yakın zamanda ziyarette bulunduğumuz Kocaeli’de 18000 metrekare alanda kurulu federe kulüp statüsündeki Gebze Atlı Spor Kulübü, temel binicilik eğitimi dışında engel atlama, atlı dayanıklılık, pony, at terbiyesi branşlarının dışında tay kırımı ponny clup, özel çocuklarımıza tamamlayıcı sağlık hizmetleri kapsamında  (ms,otizm, serebralpalsi vs) atlı terapi ve Hippo terapi seansları veriliyor.

 

 

TANITIMA KATKI SUNUYOR

Sosyal projelere yatırım yapacak müteşebbis bulmakta çok zorluk çekilen bir dönemde, gerek binicilik sosyal tesisleri ile gerek 4000 kitaplık kütüphanesi, gerekse de 500 kişilik çok yönlü konferans salonu İle birçok belediyenin dahi sahip olamadığı bir tesisi Gebze ilçemize kazandırması dolayısı ile bu tesislerdeki yerel ve ulusal alanda yapılan yarış, eğitim ve sosyal aktivitelerle de Kocaeli ve Gebze’nin tanıtımına büyük katkı veriyor.

 

 

10 ÇALIŞANI 24 ATI VAR

Pandemi dolayısı ile sokağa çakma yasakları nedeni ile faaliyetlerinde durgunluk yaşayan sporla ve hayvanla ilgilenen çok değerli kulüplerimiz var. Örneğin bünyesinde 10 çalışanı, 24 adet profesyonel (sportif at) atları bulunan ve yerleşke içinde evcil dostumuz çokça köpeğe de bakan bu ve benzeri kulüplerimiz, spor kulüplerine ve ticarethanelere sağlanan desteğin dışında kalabiliyorlar.

 

 

BU GÜZELLİKLER KORUNMALI

Böyle olunca da sanayi ve kültür kenti olan Gebze ne yazılı gerek yerel ve gerekse kurum ve kuruşlarca yeterince destek olup, dostluk ve esnaflık münasebetleri kapsamında 24 adet ata da bakabilir? Binicilik de bir spor dalı değil mi? Aslında sorulacak soru sayısını çoğalmaktansa Gebze halkını ve yetkilileri bu konuda duyarlılığa davet ediyoruz ki, ilçemiz sahip olduğu böyle güzellikleri koruyabilsin, ileriye taşıyabilsin.

 

DİĞER HABERLER

Kocaeli voleybolu yasta! Tuncer abiyi kaybettik!

Memduha Hanım ile Yarımca Spor Kulübü’nü kuran Bahattin Karaca’nın oğullarından, Ülke ve Kocaeli voleybol tarihinin en özel sporcuları arasında yer alan Mehmet Tuncer Karaca, lenfoma hastalığı nedeni ile yaklaşık 1 haftadır tedavi gördüğü Medical Park Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Mehmet Tuncer Karaca, Yahya Kaptan Camii’nden kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı ve Körfez İlçe Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:30
06:17
13:12
16:55
19:46
21:21