Aferin sana Merve Ertuğ... Aferin kızım!
18 Kasım 2023 00:18

Aferin sana Merve Ertuğ... Aferin kızım!

Balıkesir'de düzenlenen Ümit-Genç ve U21 Türkiye Karate Şampiyonas Milli Takım seçmelerinde Kağıtspor sporcusu Merve Ertuğ tüm rakiplerini yenerek Karate milli takımına seçildi.

SLOVENYA YOLCUSU

Merve Ertuğ 17-19 Kasım 2023 tarihlerinde Slovenya’nın başkenti Lübliyana'da gerçekleşecek olan 23. Ümit - Genç - U21 Balkan Karate Şampiyonası için Milli Takım kafilesi ile yola çıktı. Merve Ertuğ 24-26 Kasım tarihlerinde Portekiz’de düzenlenecek olan Seri A turnuvasına ve daha sonra şubat ayında Gürcistan Tiflis’de düzenlenecek olan Ümit Genç U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda ülkemizi ve ilimizi temsil edecek.

 

ANNESİ SEVGİ ERTUĞ DA KARATE ANTRENÖRÜ
Karate Antrenörü ve Uluslararası Karate Hakemi Sevgi Ertuğ’un kızı olan Merve ailesinin de en büyük desteğini alarak disiplinli çalışmalarıyla uzun yıllardan beri devam ettiği karate sporundan başarılı sonuçlar almıştır. Kâğıtspor Antrenörü Sevgi Ertuğ, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor bilimleri bölümü öğrencisi kızının gösterdiği başarısından gurur duyduğunu aktardı.

 

MERVE: MUTLU VE GURURLUYUM
Merve Ertuğ “Öncelikle bugün olduğum konumdan çok mutlu ve gururluyum. Bu zamana kadar ailemin desteği yanı sıra, kulüp başkanımız ve hocam İbrahim Erçin, Antrenörüm Mesut Kolaylı ve İsmail Bulut hocalarımın üzerimdeki emekleriyle güzel başarılar elde ettim. İnşallah Balkan Şampiyonası'nda, Seri A ve Avrupa şampiyonalarında şampiyonlukla bunları taçlandırıp ülkemize İstiklal Marşımızı okutmanın onurunu yaşatmak istiyorum. Ülkemiz adına mücadele edileceğinden dolayı çok onurlu ve mutluyum. Her zaman ülkemi en güzel şekilde temsil etme adımlarıyla ilerlemek istiyorum” dedi.

Güncelleme: 18 Kasım 2023 00:56
BENZER HABERLER
X