Almanya’dan İzmitli pehlivanlar geçti!
29 Eylül 2023 08:50

Almanya’dan İzmitli pehlivanlar geçti!

Almanya Marl Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde ilimiz pehlivanları fırtına gibi esti. Hüseyin Gümüşalan final, Hamza Özkaradeniz ise kürsü gördü.

 

GÜZEL GÜNLER ÇOK YAKIN

Almanya’nın Berlin Marl-Igmg Derneği Marl Şubesi’nin düzenlediği  “Aliler Günü, Kültür Şenliği ve 14. Marl Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi. Mücadelelerin ardından Kocaeli’nin yağlı güreşte eski günlerine hızla yaklaştığı görüldü. Seçkin Duman ve Hamza Özkaradeniz ile başpehlivanlık mutluluğu yaşayan Kocaeli, önemli güreşlerde de rakiplerini bir bir dize getiriyor. Almanya Marl Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde ilimiz pehlivanları çok formdaydı. Hüseyin Gümüşalan final, Hamza Özkaradeniz ise kürsü gördü.

 

ÇOK FORMDALAR

Başiskele Belediyesi’nin dünya şampiyonu, çiçeği burnunda milli güreşçisi ve pehlivanı Hamza Özkaradeniz, Almanya’da ilk turda Erkan Ertan, ikinci turda da Enes Doğan’ı geçti, yarı finalde ise Orhan Okulu’ya puanlamada kaybetti. Hüseyin Gümüşalan da yarı finalde Hasan Cengiz’i mağlup ederek finale kaldı. Güreşler sonunda aynı zaman CW Enerji Güreş Ligi şampiyonu Orhan Okulu birinci, Hüseyin Gümüşalan ikinci, Hamza Özkaradeniz ve Hasan Cengiz ise üçüncü oldu.

Güncelleme: 29 Eylül 2023 08:52
BENZER HABERLER
X