Ayağa kalkacaksın Aydın Demir usta
19 Eylül 2023 14:34

Ayağa kalkacaksın Aydın Demir usta

Karamürsel’in Kocaeli’nin ülkenin yaşayan efsanesi, Kırkpınar’ın ebedi kemer sahibi pehlivanlarından Aydın Demir’e çok anlamlı bir ziyaret gerçekleşti.

 

GÜREŞİN YAŞAYAN EFSANESİ

Türk yağlı güreşinin unutulmaz isimlerinden 1976-1977 ve 1978 yıllarında Kırkpınar’da şampiyon olup Altınkemer’in ebedi sahibi Başpehlivanı Aydın Demir Ustayı, ilimizin değerli güreş antrenörleri ziyaret etti. Yaşlılığa bağlı nedenlerden ötürü Karamürsel Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Aydın Demir’in Nokta Gazetesi Güreş Yazarı ve deneyimli güreş antrenörü Şener Sar, güreş yorumcusu, eski pehlivanlardan Mustafa Bayram ve pehlivanlarından Ahmet Taşçı’nın yeğeni Mehmet Taşçı ziyaret ettiler.

 

ŞENER SAR: BİZLERİN YOL GÖSTERİCİSİ OLDU

Demir ile bir süre sohbet eden pehlivanlar Demir’e ve ailesine geçmiş olsun temennisinde bulundu. Aydın Demir “Allah sizden razı olsun çocuklar. Sizleri karşımda aslanlar gibi görüyorum ve bu anlamda da çok mutlu oluyorum. Yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Şener Sar “Aydın Demir ustamız bizlerin güreşteki yol göstericisi oldu. Ahmet Taşçı gibi, Kadir Birlik gibi değerli ustaları yetiştirdi. Kendisinin bir an önce ayağa kalkıp güreşleri yerinden takip edeceğine yürekten inanıyorum. Allah ustamıza şifa versin, sevenlerine bağışlasın” dedi.

Güncelleme: 19 Eylül 2023 14:35
BENZER HABERLER
X