Başiskele Belediyesi ücretsiz yaz spor okulları cıvıl cıvıl
08 Temmuz 2022 01:15

Başiskele Belediyesi ücretsiz yaz spor okulları cıvıl cıvıl

Başiskele’de geleceğin hazinesi çocuklara ve gençlere büyük değer veren Başiskele Belediyesi, yaz tatilini eğlenceli ve verimli geçirmek isteyen çocuklara bu yaz da ücretsiz yaz spor okulları imkânı sunuyor.

 

İLK HEYECAN

Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile ilçede gençlere büyük değer katan Başiskele Belediyesi,  Başkan M. Yasin Özlü öncülüğünde sosyal belediyecilik anlayışıyla 4-16 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlediği Ücretsiz Yaz Spor Okulları başladı. Yüzmede ilk kulaçlar, ilk kulaç atmalar, cimnastikte ilk taklalar, basketbolda ilk turnikeler ve satrançta ilk hamleler uzman eğitmenlerin rehberliğinde yapıldı.

 

 

YAKLAŞIK 1700 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK

Başiskele’de geleceğin teminatı çocukların beklentilerini karşılamak, kentte spor kültürünü oluşturarak sağlıklı yaşama destek vermek, toplumun her kesimine kamuoyu yararı sağlamak amacıyla açılan spor okullarına yine yoğun ilgi oldu. Başiskele Belediyesi tam gençlere göre tasarlanan ve yayına alınan Genc-i Âlâ internet sayfası https://genciala.basiskele.bel.tr üzerinden alınan başvurular sonrası yaklaşık 1700 öğrenci ücretsiz yaz spor okullarında eğitim alacak.

 

 

SPOR OKULLARINDA 7 FARKLI BRANŞ VAR

Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve geleceğin yetenekli sporcularının da keşfedilmesini sağlayacak Başiskele Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda 7 farklı spor branşında eğitimler verilmeye başlandı.

 

 

BRANŞLAR  -  YAŞ GRUPLARI

Karate                7-13 Yaş

Yüzme                5-16 Yaş

Cimnastik           4-7 Yaş

Satranç              4-16 Yaş

Masa Tenisi        7-16 Yaş

Basketbol           7-16 Yaş

Voleybol             7-16 Yaş

 

 

Güncelleme: 08 Temmuz 2022 01:22
BENZER HABERLER
KOTO
X