Başiskele’de bol bol spor!
06 Mayıs 2024 19:18

Başiskele’de bol bol spor!

Başiskele Belediyesi tarafından geleceğin hazinesi çocuklar ve gençlere yönelik düzenlenen Başiskele Belediyesi Spor Okulları büyük bir coşku ve heyecanla devam ediyor.

BÜYÜK FAYDA SAĞLIYOR

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü öncülüğünde Genc-i Âlâ Gençlik Modeli çatısı altında gençlere yönelik spordan sanata, bilimden teknolojiye her alanda  hizmetleri arttırarak devam ettiren Başiskele Belediyesi, geçen yıllarda da büyük rağbet gören ve binlerce gence fiziksel, ruhsal ve sosyal anlamda büyük fayda sağlayan spor okullarını ücretsiz olarak devam ettiriyor.  Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen spor okullarında geleceğin sporcuları yetişiyor.

 

8 BRANŞTA SPOR YAPMA İMKÂNI

Başiskele’de geleceğin teminatı çocukların beklentilerini karşılamak, spor kültürünü oluşturarak sağlıklı yaşama destek vermek, toplumun her kesimine kamuoyu yararı sağlamak, özellikle çocukların sağlıklı ve zinde yaşamına destek vererek fiziksel ve zihinsel gelişimine destek vermek amacıyla ilçede ikamet eden 4-16 yaş arasındaki çocuklar için Başiskele Belediyesi tarafından ücretsiz spor okulları düzenleniyor. Geçen yıllar olduğu gibi yine bu dönemde de yoğun talep gören spor okullarında basketbol, voleybol, karate, güreş, yüzme, masa tenisi, jimnastik ve satrançbranşlarında çocuklar, uzman eğitmenler eşliğinde eğitimlerine devam ediyor.

 

GELECEĞİN ŞAMPİYON SPORCULARI ÇIKACAK

Genc-i Âlâlı gençlerin ve çocukların spor yapmasını sağlayarak fiziksel ve zihinsel gelişimine, sosyalleşmesine büyük katkı sunanBaşiskele Belediyesi Spor Okulları, kentin yetenekli sporcularının keşfedilmesini de sağlıyor. Spor okullarını başarıyla sürdüren yetenekli gençler, BaşiskeleBelediyespor altında lisansları çıkarılarak çeşitli yarışma ve şampiyonalarda ter dökerek başarıdan başarıya koşma imkanı buluyor ve ülke sporuna kazandırılıyor.

Güncelleme: 06 Mayıs 2024 19:19
BENZER HABERLER
X