Başiskele’de oyun parkları daha KALİTELİ oluyor
01 Haziran 2024 18:53

Başiskele’de oyun parkları daha KALİTELİ oluyor

Başiskele Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların daha güzel bir ortamda eğlenerek vakit geçirebilmeleri için ilçedeki parkların bakım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

KAUÇUK ZEMİN

Vatandaşların talepleri doğrultusunda ve mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda kente yeni oyun parkları kazandıran, yenileme çalışmaları yapan Başiskele Belediyesi, son olarak Paşadağ Mahallesi Orkide Sokak üzerinde yer alan 800 metrekarelik çocuk oyun parkını baştan sona zeminiyle birlikte yeniledi. Beton zemini yeniden atılan ve oyun gruplarının hepsinin yenileriyle değiştiği parka, çocukların daha güvenle oynayabilmeleri için zemini kauçuk ile kaplandı. Parkın bitkisel toprak tesviyesi de yapıldı. Rengarenk görünümü ve yepyeni oyun gruplarıyla estetik görünüm kazanan parkta çocuklar yeniden güvenle oynamaya başladı.

 

GÜZELLEŞİYOR

Geleceğin hazinesi çocukların ve gençlerin arkadaşlarıyla keyifle vakit geçirdiği ve ailelerin sosyalleştiği park alanları Başiskele Belediyesi tarafından yenileniyor. İlçe genelindeki çocuk oyun parklarında kullanım ömrünü dolduran ve zamanla eskiyerek hem çevre ve görüntü kirliliğine neden olan, hem de çocuklar için tehlike arz eden malzemeler yenileriyle değiştirilirken, paslanan ve boyası kalkan malzemeler boyanarak tekrar estetik görünüme kavuşturuluyor.

 

Güncelleme: 01 Haziran 2024 18:54
BENZER HABERLER
X