Başiskeleli  gençler çok şanslı
03 Ocak 2023 12:40

Başiskeleli  gençler çok şanslı

Başiskele Belediyesi tarafından geleceğin teminatı gençlere yönelik çağın şartlarına uygun olarak modern ve estetik tarzda projelendirilen Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

 

BİLGİ ALDI

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün de büyük önem verdiği ve çalışmaları bizzat yakından takip ettiği dev projede kaba inşaat tamamlanmak üzere. Yeşilyurt Mahallesi’nde yaklaşık 1500 metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen merkezi 2023 yılının ilk gününde ziyaret eden Başkan Özlü, teknik ekibinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

İSMİ İLK KEZ AÇIKLANDI

İncelemeler sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, yeni nesil gençlik merkezinin isminin Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi olacağını ilk kez söyledi. Özlü, “Geleceğimizin hazinesi olarak gördüğümüz gençlerimize özel olarak çağımızın şartlarına uygun ve modern tarzda projelendirdiğimiz gençlik merkezimizi 2023’te hizmete açacağımız için Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi olarak ismini düşünüyoruz. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizi yönetecek gençlerin yetişeceği çok güzel bir gençlik merkezini bitirmiş olacağız.” diye konuştu.

 

GENÇLERİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Teknolojik alt yapısı ve modern görünümüyle sadece Başiskeleli gençlerin değil, çevre ilçelerden gençlerin de taleplerine karşılık verecek olan Başiskele Yeni Nesil Gençlik Merkezi gençlerin cazibe merkezi olacak. Profesyonel ses ve görüntü stüdyoları kurulacak merkezde gençlerin dijital içerik üretmeleri ve yayınlamaları sağlanacak. Profesyonel bir radyo stüdyosu standartlarında kurulacak ses stüdyolarında gençler enstrümanlarını çalıp, şarkılarını söyleyerek profesyonel ses kaydı yapabilecekler.

 

İÇİNDE YOK YOK

Greenbox stüdyolarının da yer alacağı gençlik merkezinde video ve fotoğrafçılık konularında gençler kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Video içerik üretmek isteyen Youtuberlar’ın uğrak mekânı olacak. Ayrıca elektro laboratuar odası, bilgisayar 3D multimedya odası, iletişim atölyesi, interaktif oyun odası, e-spor antrenman odası, kaçış oyun odası gibi odaların da yer alacağı Başiskele’nin yeni nesil gençlik merkezi Kocaeli’nin her yerinden herkesin gelip kullanabileceği bir tesis olacak.

 

400 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI TİYATRO VE KONSER SALONU

Güçlü bilgisayarların ve hızlı internet erişiminin yer alacağı merkezde ayrıca 400 kişilik çok amaçlı tiyatro ve konser salonu, gençlerin sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için fitness salonu da yer alacak. Yaklaşık 3 dönümlük alanda 1338 metrekarelik zeminde inşa edilen Başiskele Gençlik Merkezi’nin 1. ve 2. katı 850 metrekare civarında olacak.

 

Güncelleme: 03 Ocak 2023 13:09
BENZER HABERLER
X