Binici adayları sınavda ter döktü
31 Ocak 2024 20:57

Binici adayları sınavda ter döktü

Türkiye Binicilik Federasyonu Kategori Belgesi Sınavları Kocaeli Atlı Spor Kulübü Kapalı Maneji’nde yazılı ve uygulamalı olarak yapıldı. 20 binici adayının katıldığı Türkiye Binicilik Federasyonu 3. Kademe Antrenörü Hakkı Özçam ve Sınav denetçisi Ümit Yücel  gözetiminde yapılan sınavlarda adaylar hayli terledi.

 

ZORUNLU SINAV

Kısa adı KASK olan Kocaeli Atlı Spor Kulübü Müdürü Fikret Yıldız yaptığı açıklamada “TBF-Türkiye Binicilik Federasyonu yarışmalarına katılabilmek “Binicilik Lisansı” olan sporcuların Kategori Sınavlarına katılması zorunludur” dedi. Önce yazılı sınavlara giren adaylar daha sonra Türkiye Binicilik Federasyonu 3. Kademe Antrenörü Hakkı Özçam ve Sınav denetçisi Ümit Yücel gözetiminde at terbiyesi testi, engel atlama, sürüş teknikleri, atı yönlendirme konusunda becerilerini gösterdiler.

 

BELGE ALANLAR KATILABİLECEK

Yazılı ve manejdeki uygulamalı yapılan sınav sonuçları Türkiye Binicilik Federasyonu’na gönderilecek olup kategori belgesi alan adaylar “Engel Atlama” yarışmalarına katılabilecekler. Yıldız ayrıca “Türk biniciliğine kazandırdığımız genç yetenekler hayırlı olsun. Kategori sınavlarına katılan binicilere destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

Güncelleme: 31 Ocak 2024 20:58
BENZER HABERLER
X