Ceyhan Hancıoğlu: Sporda cinsiyet ayrımı olmaz
Diğer Branşlar
08 Mart 2021 Pazartesi 13:05

Ceyhan Hancıoğlu: Sporda cinsiyet ayrımı olmaz

Ülkemizde kadınların spora katılım oranı gerek kamu gerekse özel sektör tarafından yapılan yatırımlar ve destekler ile her geçen yıl artıyor. Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan son verilere göre 2002 yılında 66 bin 356 olan lisanslı kadın sporcu sayısı, 18 yılda 25 kat artarak 1 milyon 729 bin 558 oldu.

 

10 FARKLI KADIN TAKIMI VE 2 SPORCU 

Ülkemizde kadın takımlarının erkek branşlarına göre sponsor bulmakta zorlandığını belirten HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu  şu şekilde konuştu: Kadınların dezavantajlı konumuna dikkat çekmek ve bu durumun tersine dönmesi gerektiğini vurgulamak adına kadın branşları ve sporcuları daha çok desteklenmeli.  Biz de bu bakış açışı ile 11 yıl önce 1 takım ile çıktığımız bu yolculuğu 10 farklı kadın takımına ve 2 bireysel sporcuya destek olarak sürdürüyoruz.

 

KADIN TAKIMLARIMIZIN YERİ BİZLERDE AYRIDIR

Türk sporunda kadınlarımızın hak ettiği yeri almaları için onlara fırsatlar sunarak desteklerin devam ettirilmesi gerekiyor. Bunu sadece devletten beklemek olmaz, özel sektör de elinden geleni yapmalı. Kadınlara verilen hakları korumak, kadının iş ve sosyal yaşamında çağdaş ve saygın yerini alabilmesi, cinsiyet ayırımının kaldırılması için çalışmak hepimizin görevidir. Bu amaç doğrultusunda sponsorluklarımız içerisinde bir anlamda fırsat eşitliği yaratma ve kadınları her alanda destekliyor olma gururunu yaşattığı için kadın takımlarımızın yeri bizlerde ayrıdır.

 

DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Ne yazık ki ülkemizde kadın takımları, erkek takımlarına oranla sponsor bulmakta çok zorlanıyor. Bildiğiniz üzere spor, gerek sponsorların gerekse taraftarların destekleri ile ayakta durulabilen bir alan. Yeterli desteği göremediği için kapatılmak durumunda kalan şubelere hepimiz şahit oluyoruz. Hal böyle olunca branş ayrımı olmaksızın kadın takımlarımıza artan desteğimizi arttırarak devam ediyoruz ve çok güzel geri dönüşler alıyoruz.  Bizlere de kadın takımlarımızın başarılı yolculuklarını heyecanla takip etmek kalıyor. Bu vesileyle tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

 

Spor41

DİĞER HABERLER

Kocaeli voleybolu yasta! Tuncer abiyi kaybettik!

Memduha Hanım ile Yarımca Spor Kulübü’nü kuran Bahattin Karaca’nın oğullarından, Ülke ve Kocaeli voleybol tarihinin en özel sporcuları arasında yer alan Mehmet Tuncer Karaca, lenfoma hastalığı nedeni ile yaklaşık 1 haftadır tedavi gördüğü Medical Park Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Mehmet Tuncer Karaca, Yahya Kaptan Camii’nden kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı ve Körfez İlçe Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:30
06:17
13:12
16:55
19:46
21:21