Hasan Sert’i unutmayacağız, unutturmayacağız
Diğer Branşlar
19 Eylül 2021 Pazar 22:16

Hasan Sert’i unutmayacağız, unutturmayacağız

İlimizin yetiştirdiği, milli sporcu, şampiyon bisikletçi Hasan Sert vefatının 11. yılında Yahyakaptan’daki İzmit Belediyesi Bisiklet Eğitim Merkezi’nde anıldı.

 

PROTOKOL HAZIR BULUNDU

Programa, Kocaeli İl Spor Müdür Yardımcısı Ziyaülhak Sarıgül, KOÜ Öğretim Görevlisi Mehmet Zeki Kutlu, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Köse, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürü Ayhan Acar, CHP İzmit İlçe Eski Başkanı Ümit Küçükkaya, gazeteci ve spor yazarı Süleyman Durak, uluslararası Fotoğraf Sanatçısı Serdar Akyay, Kosid Dernek Başkanı Hüseyin Öz ve İzmit Belediyesi Spor birim sorumlusu Necati Akkuzu  katıldı.

 

 

İZMİT BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE

Bisiklet severler, spor kamuoyu, aile mensupları ve sevenlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen Hasan Sert’i anma programında ilk olarak Hasan Sert adına düzenlenen bisiklet turu gerçekleştirildi. Tur sonrasında İzmit Belediyesi tarafından sporculara kahvaltı verildi. Bisiklet Turu öncesinde, Zeki Kutlu, Hasan ile ilgili anılarını dile getirdi. Bisiklet camiasında son yaşanan olaylardan örnekler verdi. Kutlu, trafikte bisikletlilere dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatarak, “Olabilecek kazaların önlenmesi için elbirliği ile çalışmalıyız” dedi.

 

 

SPORCULARIMIZI DAHA İYİ TANITMALIYIZ

Sedat Köse konuşmasında, Kent Konseyi olarak kendilerine ulaşan tüm projelere katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti. Kahvaltı sonrasında Ayhan Acar, Merhum bisiklet sporcusu Hasan Sert hakkındaki duygularını anlattı. Acar, Sert ile aynı köylü olduklarını, uluslararası başarıları olan sporcularımızın tanıtımının daha iyi yapılması gerektiğini, spora ve sporculara verilen hizmetlerin arttırılması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

 

 

SARIGÜL: HASAN SERT ADINA SPOR ORGANİZASYONU YAPILMADI

Ziyaülhak Sarıgül, Hasan Sert’in yeterince tanınmadığını, Hasan Sert anısına bisiklet yarışları yapılması gerektiğini ve bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti ve “Spor alanında ilimizin yetiştirdiği efsane sporcular ve bu şehrin çınarlarının halkımıza tanıtılması ve anlatılması gerekir” dedi.

 

 

AKKUZU: FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Necati Akkuzu, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in selamlarını iletti ve “Spor müdürümüz Mithat Ağa rahatsızlığı nedeniyle aramıza katılamadılar. Bizler burada bisiklet hakkında eğitimler vermekteyiz. Güvenli bisiklet sürüşü ile farkındalık oluşturmak suretiyle sportif anma programları yapıyoruz” dedi.

 

 

HÜSEYİN SERT: BİSİKLET YOL PROJELERİ OLUŞTURMALIYIZ

Hasan Sert’in kardeşi Hüseyin Sert ise, bisikletlilerin trafik kazalarında ölmelerinin mutlaka önlenmesi gerekliğini, uygun projeler hazırlayarak üst makamlara sunulabileceğini, İzmit merkezden Kartepe Maşukiye yönünde Seka kampından Uzuntarla’ya, oradan da İzmit’e ulaşan, sadece bisikletlilerin kullanabileceği bir bölünmüş yol projesi yapılabileceğini belirtti. Hüseyin Sert ayrıca, Hasan Sert’i anma programlarına ev sahipliği Av. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e ve programa katılan spor dostlarına Sert ailesi adına teşekkür etti.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:33
07:14
12:56
15:52
18:15
19:44