Hergeleci İbrahim’de şampiyon Yusuf Can Zeybek oldu!
15 Temmuz 2023 22:20

Hergeleci İbrahim’de şampiyon Yusuf Can Zeybek oldu!

17. Kartepe Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nde finalde Ertuğrul Dağdeviren’i mağlup eden Yusuf Can Zeybek şampiyon oldu.

 

HARİKA BİR GÜNDÜ

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu ve Kartepe Belediyesi işbirliğinde düzenlenen güreşlerde 39’u başpehlivan olmak üzere 500 güreşçi er meydanına çıktı. Kırkpınar Başpehivanı Yusuf Can Zeybek’ın yanı sıra finallerde rakibi olan 2013 Başpehlivanı İsmail Balaban, 2011-2012 Başpehlivan’ı Ali Gürbüz, 2015-2018 Başpehlivanı Orhan Okullu, Ertuğrul Dağdeviren, Hüseyin Gümüşalan, Nedim Gürel ve Faruk Akkoyun gibi birçok isim er meydanında yer aldı. 

 

KIRKPINAR'I ARATMADILAR

2023 yılında yapılan Kırkpınar Yağlı güreşlerinin final mücadelesinde Yusuf Can Zeybek ve İsmail Balaban kıyasıya mücadele ettiler. Bu mücadele sonrasında 662. Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek oldu. Bu mücadelesinin rövanşı Kartepe’de yapıldı. Kartepe 17. Yağlı Güreşleri 13 kategoride mücadele birinciler sahiplerini buldu.

 

BÜYÜK FİNALDE ŞAMPİYONLUĞU BIRAKMADI

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen güreşlerin ardından Başpehlivanlık finalinde Antalya’dan, son Kırkpınar şampiyonu, ele avuca sığmayan güreşçi Yusuf Can Zeybek ile Balıkesir’in son yıllara damga vurmuş pehlivanı Ertuğrul Dağdeviren karşılaştı. Müsabaka boyunca rakibi karşısında sürekli arayışta bulunan Yusuf Can Zeybek rakibini kılçık oyunu ile yendi ve şampiyon oldu. Başpehlivanlığı kazanan Yusuf Can Zeybek, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman 15 çeyrek altın ile ödüllendirdi.

Güncelleme: 15 Temmuz 2023 22:26
BENZER HABERLER
X