Hüseyin Gümüşalan’dan HARİKA galibiyet! Yarı finalde!
23 Haziran 2024 16:41

Hüseyin Gümüşalan’dan HARİKA galibiyet! Yarı finalde!

Kocaeli’nin gururu Hüseyin Gümüşalan, 16. Sekapark Güreşleri’nde fırtına gibi esiyor. Hüseyin, Ali İhsan Batmaz’ı harika bir oyunla mağlup etti ve son 4’e kaldı.

KAŞI AÇILMIŞTI

16. Sekapark Güreşleri’nde Hüseyin Gümüşalan müthiş müsabakalar ortaya koyuyor. Kocaeli Karamürselli başarılı pehlivan sırası ile Onur Balcı, Hasan Cengiz ve Osman Aynur’u geçti ve çeyrek finale kaldı. Son 8’de Ali İhsan Batmaz ile eşleşen Hüseyin Gümüşalan, Osman Aynur ile yaptığı mücadelede kaşına darbe alsa da Batmaz karşısında çok iyi mücadele etti. Hüseyin puanlamada rakibine göğüs çaprazı ile girdi, budadı ve rakibinin arkasına geçti. Yenişe çok yakın olan Hüseyin Gümüşalan çangalı takmak istediği sırada belinden kavradığı rakibini yarım kemane oyunu ile yerden sökerek düşürdü ve puanı aldı. Böylece son 4’e kalan Hüseyin yarı finaldeki rakibini beklemeye başladı.

 

OSMAN KAN – ORHAN OKULU GÜREŞİ ÇOK SERT GEÇTİ

Diğer güreşler de oldukça çetin geçti.  Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş’ı puanlamada bastırdı.  Oldukça sert geçen Orhan Okulu – Osman Kan mücadelesinde ortam gerildi. Orhan Okulu’nun sert el enselerine sinirlenen Osman Kan, Orhan Okulu’ya önce sert tırpan, baş üstüne sert ense attı. Orhan Okulu, Osman Kan’ın üzerine geldiği sırada Osman Aynur, Orhan Okulu’ya kafa attı.

 

DERBİ ALİ GÜRBÜZ’ÜN

Orhan Okulu durumu hakemlere anlattı ve kuleye giderek itiraz etti. VAR’dan pozisyon incelense de güreşe devam edilmesi kararı verildi. “Genç Osman” olarak bilinen Osman Kan dikkati dağılan Orhan Okulu’ya yüklendi. Bir anda Okulu’yu budayarak Osman Kan rakibinin ayaklarını kesip Okulu’yu sırt üstü düşürdü, son 4’e kaldı. Ali Gürbüz – İsmail Balaban derbisi sakin geçti. Ali Gürbüz puanlamada İsmail Balaban’ı açık düşürdü ve son 4’e kalan bir diğer pehlivan oldu.

 

ÇEYREK FİNAL MÜSABAKALARINI KAZANANLAR (SOLDAKİ GÜREŞÇİLER GALİP)

Hüseyin Gümüşalan – Ali İhsan Batmaz

Yusuf Can Zeybek – Mustafa Taş

Osman Kan - Orhan Okulu

Ali Gürbüz – İsmail Balaban

Güncelleme: 23 Haziran 2024 16:45
BENZER HABERLER
X