İzmit Belediyesi’nin atletleri çok umut verdi
Diğer Branşlar
24 Nisan 2021 Cumartesi 13:09

İzmit Belediyesi’nin atletleri çok umut verdi

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile düzenlenen Dağ Koşuları Balkan Şampiyonası Milli Takım Seçme Yarışları sona erdi. Yarışmaya İzmit Belediye Spor Kulübü adına iki sporcu katıldı. Serra Sude Kökduman 32.07’lik derecesiyle 7. oldu ve Milli takımı kıl payı kaçırdı. Milli takımda yer almak için ilk 5 içinde yer almak gerekiyordu.

 

250 SPORCU KAYIT YAPTIRDI

15 Mayıs tarihinde Romanya’da yapılacak olan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası için seçme niteliği taşıyan ve 250 sporcunun kayıt yaptırdığı yarışta İzmit Belediyesi’nin bir diğer atleti Handan Bolut da yer aldı. Handan Bolut ise 35.12’lik derecesiyle 13. oldu. Gerek Serra gerekse de Handan, Milli sporcular arasında önemli bir başarıya imza attı ve genç atletler gelecek adına hayli umut verdi.

 

 

İLKER LAÇ: VAZGEÇMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM

Sporcularla birlikte Alanya’da yer alan genç ve başarılı Atletizm Antrenörü İlker Laç şu bilgileri verdi: Yarışma Alanya’da U-20 ve Büyükler kategorilerinde yapıldı. U-20 kategorisindeki sporcular 5.5 kilometre, büyükler ise 10 kilometrelik parkurda ter döktü. Sporcularımız Serra ve Handan, Milli takımda forması giyen rakipleri karşısında ellerinden gelenin en iyisini yaptı.

 

 

SPORCULARIMIZI KUTLUYORUM

Serra iki sporcuyu daha geride bıraksaydı Milli takıma girecekti. Kendilerini kutluyorum. İzmit’teki sıkı çalışmalarımız karşılığını vermeye devam ediyor. Vazgeçmeden, sabırla hem İzmit’i, hem şehrimizi, hem de İzmit Belediyesi’ni en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğimizden kimsenin bir şüphesi olmasın.

 

Spor41

 

 

 

Serra (sağda) ve Handan koşularda başarılı oldular ve umut verdiler. 

DİĞER HABERLER

Futbol menajerliği için son başvuru 18 Mayıs’ta

Futbol Menajerliği Eğitim Semineri, 21 Mayıs 2021 tarihinde 'Microsoft Teams' platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Futbol menajeri olmak isteyen adayların istenen belgeleri Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne 18 Mayıs 2021 tarihine kadar ulaştırmaları zorunlu. Başvuruların değerlendirmesi ve online yapılacak ve mülakat tarihleri daha sonra adaylara duyurulacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:45
05:44
13:08
17:02
20:11
21:56