Korfbolda şampiyon Kocaeli Üniversitesi! “23-7”
03 Haziran 2024 13:39

Korfbolda şampiyon Kocaeli Üniversitesi! “23-7”

Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından düzenlenen 2024 Türkiye Korfbol Ligi’nde şampiyon belli oldu. Finalde Ankara Şekerspor’u 23-7 mağlup eden Kocaeli Üniversitesi şampiyonluğunu ilan etti.

 

ÜSTÜN OYNADILAR

Korfbolda sezonun en büyüğü belli oldu. Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından düzenlenen 2024 Türkiye Korfbol Ligi’nde şampiyonluk maçında Ankara Şekerspor’u 23-7 mağlup eden Kocaeli Üniversitesi şampiyonluğunu ilan etti. Organizasyona Kocaeli Üniversitesi, 1937 Seka, Dolunay, Batman, Atem, Kütahya Belediye, Haydarpaşa, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Ankara Şeker takımları katıldı. 42 Evler Mahallesi’nde yer alan Hasan Gemici Spor Salonu’ndaki final maçında baştan sona üstün oynayan Yüksel Abdikoğlu’nun öğrencileri rahat bir galibiyete imza attı.  

 

TURNUVANIN ENLERİNE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Maçın ardından kupa törenine geçildi. Başarılı bir şekilde organize edilen turnuvada Kocaeli Üniversitesi şampiyon, Ankara Şekerspor ikinci, Marmara Üniversitesi üçüncü ve Yıldız Teknik Üniversitesi dördüncü oldu. Öte yandan turnuvada En Golcü Kadın Sporcu Kütahya Belediye Spor Kulübü’nden Ergi Yurdagül, En Golcü Erkek Sporcu ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Ali Furkan Çetin oldu.

 

ÖZTÜRK: ÇOK YETENEKLİ SPORCULARA SAHİBİZ

Gelişmekte Olan Sporlar İl Temsilcisi ve aynı zamanda Voleybol İl Temsilcisi Gürhan Öztürk Nokta Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Çok güzel bir turnuva oldu. Sporcuların mücadelesi görülmeye değerdi. Korfbol gibi zor ve tempo isteyen bir sporda ne kadar yetenekli sporculara sahip olmamız beni çok memnun etti. Yüksek hocamıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

ABDİKOĞLU: YOĞUN BİR EMEK SARF EDİYORUZ

Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü Başantrenörü ve aynı zamanda Korfbol Milli Takım Antrenörü Yüksek Abdikoğlu ise “Korfbol sporunun tanınması ve daha geniş kitlelere ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Gerçekten yoğun bir emek sarf ediyoruz. İlimizde de Korfbol Ligi finalleri düzenlendi. Sıkı maçlar oynandı. Tüm sporcularımızı, gençlik spor personelimizi, hakemlerimizi ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

 

SON GÜN MAÇLARI

Dokuzunculuk maçı: 1937 Seka - Dolunay: 13-17

Yedincilik maçı: Batman Spor Lisesi – Atem: 15-23

Beşincilik maçı: Kütahya Belediyesi - Haydarpaşa Lisesi: 13-14

Üçüncülük maçı: Yıldız Teknik Ünivertesi - Marmara Üniversitesi: 14-21

Final maçı: Kocaeli Üniversitesi – Ankara Şeker: 23-7

 

Güncelleme: 03 Haziran 2024 13:40
BENZER HABERLER
X