Oya Küçükateş Karakuş’tan bir ilk!
17 Şubat 2024 01:34

Oya Küçükateş Karakuş’tan bir ilk!

Avrupa Ümit – Genç - U21 Karate Şampiyonası Gürcistan’ın başkenti Tiflis kentinde sona erdi. Avrupa hakemlik sınavında ilimiz karate hakemlerinden Oya Küçükateş Karakuş yapılan teorik ve pratik sınavlarını başarıyla geçerek Avrupa'da görev yapacak ilimizin ilk kadın hakemi oldu.

 

İLK KEZ GİRDİĞİ SINAVDA BAŞARILI OLDU 

Gölcük Belediye Tesisleri’nde Gölcük Halk Eğitim Merkezi step aerobik kurs antrenörlüğü yapan Oya Küçükateş Karakuş, karate hakemliğinde başarılı performansıyla göz doldurdu. Merkez Hakem Kurulu’nca uygun görülen, “Avrupa Hakemlik Sınavına” ilk defa girip başarılı olan, ilimizin ilk Avrupa kadın hakemi olması kentimiz açısından gurur kaynağı oldu.

 

BAŞARMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM

Avrupa karate hakemlik kokartını ilk sınavında başarıyla kazanmanın gururunu yaşayan Karakuş şu şekilde konuştu: İlk sınavımda başarılı olmak gurur vericiydi, daha önce Balkan hakemlik sınavlarına da katıldım fakat bu sınav heyecanı farklı idi. Başarmak için çok çalıştım, kendime güvenim tamdı, başaracağıma inandım ve de başardım.

 

 

TEŞEKKÜR EDERİM

Çıkmış olduğum uzun ve emek dolu bu yolda yanımda olan desteklerini esirgemeyen öncelikle aileme, arkadaşlarıma ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu mutluluğumu samimiyetle paylaşan herkese de kalben iyi dileklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Allah hepimizin yolunu açık etsin.

 

Güncelleme: 17 Şubat 2024 01:35
BENZER HABERLER
X