Seyfettin Selim: Tam benim istediğim gibi oldu
14 Temmuz 2023 19:29

Seyfettin Selim: Tam benim istediğim gibi oldu

14 kez Kırkpınar ağası olan Seyfettin Selim, yağlı güreşte önünüzdeki yıl puanlamanın kalkacağını söyledi.

 22 MİLYONA ÇIKABİLİR

Ağaların ağası Seyfettin Selim açıklamasında ağalığı yağlı güreşe destek olabilecek, bu spor seven sayan birisine bırakabileceğini ifade etti ve şu şekilde konuştu: Daha önce de dedim. Ağalığı seven birisi varsa gelsin dedim. Bu yıl öyle birisi geldi. Yapabilirse vereceğiz, yapamazsa alacağız. Türkiye iyiye gidiyor. İşlerimiz de iyi gidiyor. Biz özel sektörüz, kimseyle bir işimiz yok. Rakam 22 milyona çıkabilir.

 

BİNLERCE GARİBANI AĞIRLIYORUZ

Bu yıl bıraksam da seneye yine alırım. Seyfettin Selim, bu spora hizmet edecek olan iyi birisini bulursa ağalığı bırakır. Binlerce garibanı ağırlıyoruz. Bu da bizim zekatımız oluyor. Biz yoksak belediye ve ya devlet yapıyor. Yağlı güreş, tam bir ata, tam bir Türk sporu. Her yıl güreşler daha iyi oluyor. Yarı finaldeki tüm güreşler puanlamada bitti. Seneye puanlamayı bırakacağız.

 

GURUR DUYUYORUM

Bu spora katkı sunmaktan gurur duyuyorum. Dünyada böylesi bir spor yok. Buraya verilen para benim için önemli değil. Bunları çok konuşmanın da manası yok. Bakın tribünlere bir sürü çocuğumuz da var, 80 yaşında büyüğümüz de var. İnşallah kazasız belasız bir Kırkpınar’ı daha geride bırakırız.

Güncelleme: 14 Temmuz 2023 19:30
BENZER HABERLER
X