Sivasspor’a uluslararası taraftar desteği
28 Ekim 2022 23:09

Sivasspor’a uluslararası taraftar desteği

Sivasspor’un UEFA Avrupa Konferans Ligi 5’nci haftasında Cluj takımını 3-0 yendiği karşılaşmayı izleyen uluslararası öğrenciler maça renk kattı.

 

GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİLER

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fakültelerinde ve Cumhuriyet üniversitesi Türkçe Öğretimi Araştırma Ve Uygulama Merkezi’nde (TÖMER) eğitim gören 35 farklı ülkeden 150 öğrenci Sivas Valiliği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Sivas Şubesinin ortak çalışması ile Demir Grup Sivasspor - CFR Cluj karşılaşmasını izledi.

 

 

VALİ ŞİMŞEK: SPOR DOSTLUKTUR

Ülkelerine yönelik milli giysiler içerisinde Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret etti. Şimşek “Her zaman diyoruz, spor her şeyden önce barıştır, dostluktur, kardeşliktir. İnşallah bu birlikteliğimizde bu amaca hizmet edecek. Bu sayede dostluğumuz, kardeşliğimiz daha da artacak. Sivasspor’umuzun etrafında, sporun etrafında birleşeceğiz. Ben tekrar hoş geldiniz diyor, davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

AFGAN ÖĞRENCİDEN TEŞEKKÜR

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’e teşekkür eden Afganistanlı bir öğrenci ise “Sayın Valimiz bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz ve sizi üniversitemize bekliyoruz. Böyle bir misafirperverlik gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz.” dedi. TSYD Genel Merkez Şubeler Sorumlusu Kemal Çağlayan ise böylesine güzel bir projeyi hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Sivas Valiliği ziyaretinde TSYD Genel Merkez Şubeler Sorumlusu Kemal Çağlayan, TSYD Sivas Şube Başkanı Ali Yavuz, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile TÖMER öğretim görevlileri de hazır bulundu.

Güncelleme: 28 Ekim 2022 23:17
BENZER HABERLER
X