Su Sporları Festivali için seneye de buluşalım
21 Haziran 2022 14:21

Su Sporları Festivali için seneye de buluşalım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Su Sporları Festivali, birbirinden güzel etkinliklerin ardından sona erdi.  Sekapark Uçurtma Tepesi Sahili’nde gerçekleştirilen Festival’de konuşan Başkan Tahir Büyükakın, Kocaeli’nin su sporlarının merkezi olma yolunda ilerlediğini vurguladı.

 

YENİ BİR ORGANİZASYON

Başkan Büyükakın “Kocaeli her geçen gün su sporlarının merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Organizasyon sayısı her geçen gün artıyor” dedi ve şu şekilde konuştu: Kocaeli’yi tam anlamıyla bir marka kendi haline getirmek için çalışıyoruz. Turizm, doğa ve sanayi kenti olduğu gibi Kocaeli aynı zamanda bir spor kenti. ‘Spor Kenti Kocaeli’ markasını oluşturmak için yoğun çabamız sürüyor. Her yıl amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardımda bulunuyoruz. Amacımız hangi branşta olursa olsun ulusal ve uluslararası arenada başarılı sporcular yetiştirmektir.

 

DRAGON BOT YARIŞINI SEFEROĞULLARI KAZANDI

Festivalde flyboard, su jeti, dragon bot, yelken, kürek ve su altı dalış branşlarında gösterileri yapıldı. Dragon bot çekilişi kapsamında seçilerek eğitim alan gruplar yarıştı. 10’ar kişilik 6 takımın oluşturulduğu yarışta Seferoğulları birinci, Sümerspor ikinci ve Balans Tuzla üçüncü oldu.

Güncelleme: 21 Haziran 2022 14:27
BENZER HABERLER
X