Trabzonspor – Basel maçının bilet gelirleri deprem bölgesine gitti
17 Şubat 2023 12:54

Trabzonspor – Basel maçının bilet gelirleri deprem bölgesine gitti

Trabzonspor - Basel Konferans Ligi maçının hatıra biletleri deprem bölgesine gitti.

 

BÜYÜK AFET!

Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu, Konferans Ligi'ndeki Basel maçında kombinelerin kaldırılacağını ve bilet gelirlerinin depremzedelere bağışlanacağını duyurdu. 6 Şubat sabahı 04. 17'de 7,7 büyüklüğünde, 9 saat sonra ise 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremler ciddi yıkım oluşturdu. Kahramanmaraş merkezli afetin ardından arama kurtarma çalışmaları ve yardım kampanyaları başladı. Futbol dünyası da yardım kampanyalarında ön saflarda yer aldı.

 

TAKIM OTOBÜSÜYLE BİRLİKTE DÖNDÜLER

Trabzonspor, toplam 10 ilde can kaybına neden olan depremin ardından yardım kampanyası başlattı. Bordo-Mavili kulüp, afet bölgesine tırlarla yardım malzemeleri gönderirken, takım otobüsünü de depremzedeler için hizmete soktu. Afetten etkilenen vatandaşlar, Trabzonspor takım otobüsü ile güvenli illere gitti.

 

KOMBİNELER KALKTI

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA Konferans Ligi'nde oynanacak Basel maçı öncesi taraftara seslendi. Ağaoğlu, bu maç için kombinelerin kaldırıldığını duyururken, herkesin bilet almasını istedi. Basel maçında toplanan bilet gelirleri depremzedelere bağışlandı.

Güncelleme: 17 Şubat 2023 12:56
Başak Yemek
Arslan Teknik
X