Türkiye’nin işi ne kolay ne zor!
05 Mayıs 2023 15:31

Türkiye’nin işi ne kolay ne zor!

UEFA Kadınlar Uluslar Ligi kuraları UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde çekildi. 51 ülkenin A, B ve C olmak üzere 3 ligde mücadele edeceği organizasyonda kuraya 1. torbadan giren Türkiye, 5 gruptan oluşan C Ligi'nde Lüksemburg, Litvanya ve Gürcistan ile birlikte 2. Grup'ta yer aldı.

 

LİDER OLAN B’YE ÇIKACAK

Çift maçlı lig usulüne göre yapılacak karşılaşmalar sonunda liderliği elde edecek takım B Ligi'ne yükselecek. Ayrıca en iyi grup ikincileri klasmanında ilk 3 sırayı alacak takımlar, B Ligi'nin en iyi üç grup üçüncüsü ile play-off oynayacak. Bu etapta rakiplerine üstünlük sağlayan ülkeler B Ligi'nde Avrupa Şampiyonası elemeleri için mücadele verecek. Kaybedenler ise yollarına C Ligi'nde devam edecek. A Ligi'nde gruplarında ilk sırayı alacak 4 takım 21-28 Şubat 2024 tarihlerinde UEFA Uluslar Ligi'nin şampiyonluğu için sahaya çıkacak.

 

BİRAZ TOPARLANALIM ARTIK

Grup maçları 20 Eylül 2023'te başlayıp 5 Aralık 2023'te sona erecek. Play-Off karşılaşmaları ise 21 ve 28 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak. Kura çekimine Milli Takımlar İdari Müdürü Arda Keskin ile birlikte katılan Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, yaptığı değerlendirmede tüm rakiplerine saygı duyduklarını belirtirken hedeflerinin B Ligi'ne yükselmek olduğunu söyledi. Kıragası, Türkiye'yi kadın futbolunda üst seviyeye getirmek için çalıştıklarını ve Uluslar Ligi'nde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme: 05 Mayıs 2023 15:32
BENZER HABERLER
X