Adem Ellibeş: Gölcükspor acemice yapılan işlerin kurbanı oldu  
Gölcükspor
14 Nisan 2021 Çarşamba 22:51

Adem Ellibeş: Gölcükspor acemice yapılan işlerin kurbanı oldu  

Gölcükspor ile özdeşleşmiş, kırmızı siyahlı kulübün uzun yıllar boyunca genel kaptanlığını yapan Adem Ellibeş, 37 yıl sonra amatör lige düşen kulübün acemice yapılan işlerin kurbanı olduğunu ifade etti.

 

İNANMAK İSTEMİYORUM

Eliibeş, Gölcükspor’un amatör lige bağıra bağıra düştüğünü belirtti ve şu sitemli sözlere yer verdi: Gölcükspor amatör kümeye düştü! Bunu söylerken bile insanın inanası gelmiyor. Konuşulacak, anlatılacak çok şey var. Kafamın almadığı başka şeyler de var. Üzülüyorum, kahroluyorum. Vurdumduymaz bir bürokrat kesimi ve STK’lar… Korona illeti bir yandan, taraftarın olmaması. Bunlar dış etkenler.

 

DİKKATE ALMADILAR

Ama egolarını yenemeyip 3-4 kez -Kongre tarihi alın- dememize rağmen bunu dikkate almayan, devre arası telkinlerimizin tamamı kulak arkası edenler, sürecin bittiğinde kötü son ile karşı karşıya kaldı. İlk yarının sonunda -7 puan öndeyiz- diye rahat hareket edildi. Ancak iş bitmiş değildi. İçerideki çok önemli 4 maçta 0 sıfır çektik. Son maçında düşmüş takımı bile yenemedin. Benim yüzde 1 bile şansım olsa son maçımda bunu kovalardım.

 

180 BİN İNSANA YAZIK DEĞİL Mİ?

Zamanında dinlemediler ve olay buralara kadar geldi. Ne teknik kadro, ne yönetim, ne de oyuncu grubu ligde kalacak bir potansiyele sahip değildi. Dile kolay… 37 koca yıl. Dediler ki “Adem amca yeter. Bunca zaman geçti şampiyon bile yapamadın. Senin miadın yoldu” Yeter, tamam. Doğru, yapamadım. İyi de benden sonraki 5 yılda ne hale geldi kulüp? Şimdi takım amatöre düştü ve üstüne borcu da var. Gölcük’teki 180 bin insana yazık değil mi.

 

DÜN –SEN NE BİLİYORSUN- BUGÜN –HAKLISIN-

Hep -Ben biliyorum- dediler, maça bile doğru düzgün gelmeyenlerden yönetim oluşturdular. Bize -Sen ne biliyorsun- diyenler bugün “Haklısın” diyerek yanıma gelmeye başladı. Haklı olmak hiç bu kadar beni üzmemiştir. Evet, sen de kulübü borçlu aldın ama gelirken de bunu biliyordun. Bazı yerlerden büyük paralar aktarıldı. Gölcük Belediyesi ve Ford’dan 1’er milyon lira gelmiş. İsmail Yüksek’ten 500 bin lira geldi. Kamplar da bedavadaydı. 220 bin liralık malzeme ödendi, SGK da ödenemiyor.

 

17 AYDA 7 HOCA, 50 KÜSÜR FUTBOLCU

17 ayda 7 hoca, 50 küsür futbolcu kim sana –Al- dedi. Devre arasında Cihan’ı neden aldın, neden oynatmıyorsun? Batuhan’ı neden yolladın? Neymiş… O şuna yakın, bu buna yakın. Böyle iş mi olur. Bu nasıl bir acizliktir. Ki senin yönetiminden 9-10 kişi ayrılıyorsa gerisini çok da düşünmeye gerek yok. Sezon başında takımın başında olan Tuna hocanın da hataları var. Kadroyu kuramadı. Ben kendilerine 5 adam verdim. Maliyetleri ortalama 20’şer bin lira daha düşüktü.

 

HEP BAŞKALARI SUÇLUYDU

İsmail başkanla beraber uyumluyduk. Hocasını, kampını, malzemesini çözüyorduk. Hocalar ile birlikte futbolcu getirdik. Sağlıklı giden bir düzen vardı. Sen daha önce 2 kere oynamış adamları aldın. Ahbap çavuş ilişkisi ile hareket ettin. İşler ters gittikçe de başka yerlere sarıldı, suç hep başka yerlerde arandı.

 

MEYDAN BOŞTU

Biz Gölcük’ü tırnaklarımızla kazıdık. Mehmet Engin, Emin Büyükoğlu, Şaban Aktürkoğlu bu kulüp için, paralarını, hayatlarını verdi. Dumlupınar ve Gölcük birleşirken neler çektik neler. O zaman nüfus 25 bindi. Şimdi 180 bin. Son 3 yıldır kulüp bu şekildeydi ve kimsenin kılı kımıldamadı. Pandemi vardı, tribünler boştu, kulübe ilgi az olunca kişiler kafalarına göre hareket etti. Kısacası meydan boştu. Biz TV’den anlattık, internetten yazdık, dinlemediler. Gölcük Belediye Başkanı’na çıktılar, teminat verdiler. “İyiyiz, bu takım düşmez” dediler, adamı da oyaladılar.

 

NE YAPSIN AMCAN

Kocaelispor kongresinde Ali Yıldırım başkan Gölcükspor’u sordu. “Geçmiş olsun” dedim. Şaşırdı, üzüldü. Bize en baştan krizi yönetecek bir hoca lazımdı. Bu da olmadı. Diyecek fazla bir şey yok. Vallahi kahroluyorum. Milletten de kaçıyorum. Yola görenler “Amca amca amca” diyor… Ne yapsın amcan. Al bak… Gölcükspor, acemice yapılan işlerin kurbanı oldu. Son olarak şunları söylemek istiyorum. Herkes sakin olsun. Yönetim dışarıda konuşulanlara da bir müddet kulağını tıkasın. Abi olarak bunu istiyorum. Gölcükspor nasıl düştüyse yine çıkar. Şimdiden bunun hesabını kitabını yapmak zorundayız.

 

Spor41 – Özel Röportaj

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: amca

amca sen ne anlatıyorsun kımsenın haberı yokken devre arası bal lıgınden oyuncularla gorusen adam sen deılmıydın . az ksrqkter olsun sende bır ayagın mezarda otekı tarafıda var bu ısın ölecen hala bos konusuon

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:45
05:44
13:08
17:02
20:11
21:56