Furkan Yiğit: Anlatması bile çok zor!
22 Şubat 2023 14:49

Furkan Yiğit: Anlatması bile çok zor!

Malatya Erguvanspor’un başarılı kanat oyuncusu, Gölcükspor’un eski futbolcusu Furkan Yiğit asrın felaketinde amcası ve yengesini kaybetti. Psikolojik olarak çok zor günler geçiren Furkan, Nokta Gazetesi’ne konuştu.

 

40 BİNDEN FAZLA CANIMIZI YİTİRDİK

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından an itibariyle 40 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybederken on binlerce vatandaşımız da yaralandı. Türkiye cumhuriyetinin en büyük felaketi 11 ilde yıkıcı güce sahip oldu. Bu illerden birisi de Malatya’ydı. 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ve ligden çekilen Malatya Arguvanspor’un etkili ofans oyuncusu Furkan Yiğit, Nokta Gazetesi’ne yaşadığı zor günleri aktardı.

 

KONUŞMAK ÇOK ZOR

Yengesini ve amcasını toprağa verdiğini ifade eden 27 yaşındaki eski Gölcüksporlu futbolcu şu şekilde konuştu: Konuşmak gerçekten çok zor… Ancak şunları belirtebilirim… Deprem anında annemle evdeydik… Şükürler olsun ki evimiz yıkılmadı ancak çevremizde çok sayıdaki apartman enkaza dönüştü. Özellikle Temelli diye bir yer var, orası çok ağır yıkıma uğradı. Malatya merkezde katlığım bina 4 katlı, biz ise ikinci katındaydık. Oradaki eve kolay kolay girebileceğimi düşünmüyorum.

 

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR

Gerçekten çok ama çok sarsıldık. Bitmek bilmedi. Amcam ve yengeni depremi kaybettim. Onları toprağa verdim ve psikolojim hiç iyi durumda değil. Ateş düştüğü yeri yakar. Bu ateş bizi de yaktı! Bundan sonrasını nasıl toparlayacağım konusunda fazla bir fikrim yok. Takımımız ligden çekildi. 2 yer ile görüşüyorum, kısa sürede yeni takımım belli olur.

 

GÖLCÜKSPOR’DAYKEN DE KONUŞURDUK

Gittiğim yere annemi de götüreceğim ve 44 numarayı giyeceğim. İki sezon önce Gölcükspor’da oynadım, orasını çok sevdim. Deprem ile ilgili sohbetlerimiz de oldu. Birebir yaşayınca ne kadar kötü bir afet olduğunu anladım. Allah bir daha yaşatmasın. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.

Güncelleme: 22 Şubat 2023 14:51
BENZER HABERLER
X