Ömer Faruk Can olayı nedir?
22 Temmuz 2023 16:01

Ömer Faruk Can olayı nedir?

BAL takımlarımızdan Gölcükspor kısa bir önce anlaştığı ve fotoğraf da verildiği kanat forvet Ömer Faruk Can’ın Gebzespor’a imza atmasının iletişim kopukluğundan dolayı olabileceği belirtildi.

 

GEBZESPOR İLE DAHA ÖNCE GÖRÜŞMÜŞ

Elde edilen bilgilere göre Ömer Faruk Can, Gölcükspor ile anlaşmadan çok daha önce Gebzespor Kulüp Başkanı Resul Tat ile görüşmüş ve Menekşe ile prensipte anlaştı. Ancak Gebze ekibindeki kongre belirsizliği ve Başkan Resul Tat’ın yeni genel kurulda aday olmayacağının söylenmesi üzerine Ömer Faruk, Gölcükspor ile söz kesti, dahası taraflar fotoğraf vererek anlaşmayı resmileştirdi.

 

RESUL TAT BAŞKAN OLUNCA

Devam eden süreçte Resul Tat aldığı destekle yeniden tek aday olarak girdiği kongrede Gebzespor’un başkanlığına seçildi. Gölcükspor ile anlaşma sağlayan Ömer Faruk Can, daha önce görüşme sağladığı Resul Tat’ın yeniden Gebzespor’a başkan olmasının ardından bu kulübe imza attı. Ömer Faruk’un bu davranışı spor çevreleri tarafından hoş karşılanmadı.

 

fotoğrafları vermeden 1 ay önce anlaşıldı. Kongre süreci devam ettiği için Ömer benle anlaşan başkan olmayacak. Farklı olunca beklemeye geçmiş. Gölcükle görüşmüş durumu öğrenince gebzeye söz vermiş.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Gölcükspor’dan Ömer Faruk Can açıklaması!

BAL takımlarımızdan Gölcükspor kısa bir önce anlaştığı kanat forvet Ömer Faruk Can’ın Gebzespor ile söz kesmesi üzerine sert bir açıklama yaptı.

 

 

AÇIKLAMA

Kulübümüz tarafından 17.06.2023 tarihinde transfer görüşmelerine başlayarak 24.06.2023 tarihinde Ömer Faruk Can isimli “Futbolcu” ile anlaşmaya varılarak, anlaşma doğrultusunda kendisine ödeme yapılmıştır. Akabinde kendisi kulübümüzün değerli formasını üzerine giyerek Gölcükspor resmi hesabında ve çeşitli sosyal medya platformlarında gerekli transfer resimleri yayınlanmıştır.

 

FUTBOLCU ŞAHSIN

Daha sonra 17.07.2023 tarihinde üzülerek öğrenerek, “Futbolcu” şahsın Gebzespor ile görüşerek anlaşmaya vardığını hayrete düşerek öğrendik. Kulübümüzün şanlı formasını üzerine giyerek ve çeşitli sosyal medya platformlarında Gölcükspor ile anlaştığını reklam eden sporcunun ilimiz takımlarından Gebzespor ile anlaşmasına hem Gebzespor camiası hem de sporcu açısından anlam veremedik.

 

ATATÜRK’ÜN SÖZÜ

Aynı zaman ve aynı tarih aralıklarında iki farklı takım ile görüşerek ve Gebzespor camiası tarafından ANLAŞILDIĞI BİLİNMESİNE rağmen anlaşma sağlanan sporcunun niyetini kamuoyuna bırakıp, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü olan; Ben sporcunun zeki, çevik ve AHLAKLISINI severim sözüne vurgu yaparak söz konusu camiayı, yönetimi ve sporcu hakkındaki takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

 

 

Güncelleme: 22 Temmuz 2023 16:02
BENZER HABERLER
X