Ümit Metin Yıldız: Kibirlenmeden yolumuza devam edeceğiz
29 Kasım 2022 12:43

Ümit Metin Yıldız: Kibirlenmeden yolumuza devam edeceğiz

BAL 14. Grup’ta liderliği elinde bulunduran Gebzespor’da Teknik Direktör Ümit Metin Yıldız, 3-0’lık Kavacıkspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

 

SKOR ÜZERİNDEN HAYAT SÜRDÜRÜLÜYOR

Maç öncesinde iyi bir hafta geçirdiklerini belirterek oyun kalitesinin her hafta üzerine koyup ilerlediklerini kaydeden Yıldız şu ifadelere yer verdi: Skordan bağımsız olarak, oyun bizi çok mutlu etti. Bilindiği üzere ülkemizde skor üzerinden hayat sürdürülüyor. Türkiye’de skor dışı etkenleri öne çıkarmak zor da olsa, biz skoru destekleyen doğru oyunla sonuç almak istiyoruz. Yönetimimiz bu konuda bize destek veriyor. Taraftarlarımızın da aynı desteği vereceğine inanıyorum. 3-4 olumsuz sonuçta yapılan doğru işleri çöpe atmamak gerekiyor.

 

AZ SÜRE ALANLAR BİZİ MEMNUN ETTİ

Grubun en az gol yiyen takımı oldukları için mutlu olduklarını belirten deneyimli teknik adam, “Lig genelinde çok az gol yedik, bu bizim için kıymetli.Kavacıkspor maçında beni daha mutlu eden şeyler oldu. Burak Baba’nın ilk gollerini atması, Ahmetcan Bayraktar’ın uzun sakatlık döneminin ardından sahalara dönmesi. Oynamayan ve daha az süre alan oyuncuların, maksimum performans vermeleri ekibimizi ziyadesiyle mutlu etti. Hayata bakışımız şu: Günün kıymetini bilmeliyiz. Bu nedenle bir sonraki oynayacağımız maç dünden daha kıymetli olacak” şeklinde konuştu.

 

HER TAKIMA SAYGILIYIZ

Şampiyonluk yarışını değerlendiren Yıldız, takımını baskıdan tutma adına gerekli hamleleri yaptıklarını söyleyerek, “İnegöl Kafakaspor ve biz yarışta öne çıkan takımlar olduk gibi gözükse de grupta çok değerli rakiplerimiz var. En aşağıdaki Akhisar Demir ve bize en yakın olan İnegöl Kafkasspor’a bakış açımız aynı. Gebzespor olarak, “Kötü takım” kibrine kapılmadan, hiçbir maçı hafife almadan dersimize çalışıyoruz. Bizim her rakibimize karşı yaklaşımımız aynı olmaya devam edecek. Pazar günü sahamızda, statü gereği ise deplasmanda oynayacağımız Tayfunspor maçına en iyi şekilde hazırlanacağız. Olası eksikleri gidermek, iyilerin üstüne daha iyilerini inşa etmek temel hedefimiz olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme: 29 Kasım 2022 13:38
BENZER HABERLER
X