1461 Trabzon’da beklenemeyen ayrılık
09 Kasım 2022 14:48

1461 Trabzon’da beklenemeyen ayrılık

2. Lig Kırmızı Grup’ta istifalar peş peşe gelmeye devam ediyor. Grubun iddialı takımlarından Karacabey Belediyespor’da Recep Çetin ile yollar ayrılmıştı.  Bir diğer dikkat edilmesi gereken kulüplerinden 1461 Trabzon’da genç teknik direktör Mehmet Ak görevinden istifa etti.

 

23 PUANLA 5. SIRADAYDI

Ak açıklamasında “Teknik ekip olarak gördüğümüz lüzum üzerine 1461 Trabzon'daki görevimizden hiçbir maddi talepte bulunmadan ayrılmış bulunmaktayız” ifadelerine yer verdi. Trabzon ekibi bu sezon oynadığı 13 maçta 6 galibiyet, 5 beraberlik ve 2 yenilgi sonrası 23 puanla beşinci sırada yer alıyor. Son 4 maçta 3 galibiyet elde eden Karadeniz temsilcisinde bu yol ayrılığına fazla bir anlam verilemedi.

 

MEHMET AK AÇIKLAMA

Teknik ekip olarak gördüğümüz lüzum üzerine 1461 Trabzon'daki görevimizden hiçbir maddi talepte bulunmadan ayrılmış bulunmaktayız. Sezon başından bu yana emek veren, çalışan, üreten, oyunu ve oyuncuyu geliştirmek adına tüm modern ve ofansif futbol uygulamalarını sahada gerçekleştiren bir teknik ekip olarak görevimizi yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. Aynı zamanda takımımızı play-off hattının içerisine taşmış olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

 

NEREDEN NEREYE

"Ligde kalalım yeter" düşüncesinin hakim olduğu bir ortamda başladığımız görevimizi "Nasıl şampiyon oluruz" düşüncelerinin konuşulmaya başlandığı bir ortamda bırakıyoruz. Sezona başladığımız kamp döneminden itibaren bu yolda mücadele gösteren, sahada emek veren tüm oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Hepsinin yüreğine sağlık. Biz ekip olarak bulunduğumuz her yerde doğrularımızdan şaşmadan, savunduğumuz ilke ve prensiplerden ödün vermeden, oyunu ve oyuncuyu geliştirmeye devam edeceğiz. Görev yaptığımız süre, bundan sonraki süreçte kendilerine başarılar diliyorum"

Spor41

Güncelleme: 09 Kasım 2022 15:09
X