ABARTMAYIN İSTERSENİZ!
08 Ekim 2023 22:04

ABARTMAYIN İSTERSENİZ!

Kocaelispor, Erzurumspor ile 1-1 berabere kaldı. Maç gergin bir ortamda oynandı, gerilen sinirler polislerle taraftarı karşı karşıya getirdi. Orantısız güç sonrası ortaya hiç de hoş olmayan görüntüler çıktı!

 

İLK YARIM SAATİ İZLEYEMEDİLER

Kocaelispor taraftarı yine çileli bir maçı geride bıraktı. Cuma akşamı olmasına rağmen 10 binden fazla 12. adam, takımını desteklemek üzere Kocaeli Stadı’na geldi. Kapılarda yine sorunlar yaşandı, Passolig mağduru binlerce yeşil siyahlı taraftar karşılaşmanın ilk yarım saatini izleyemedi. Bu sorunların bir türlü aşılamaması ve gittikçe her şeyin daha kötüye gitmesi ciddi anlamda can sıkmaya başladı.

 

GÖZÜMÜ KAYBEDECEKTİM

Erzurum maçı içinde de rakip takım futbolcularının tahrik eden tavırları sinirleri iyice gerdi, emniyet kimi taraftarlara orantısız güç kullandı. Bazı taraftarların boğazı sıkıldı, bazısının kaşı açıldı. Kaşı açılan taraftarlardan birisi “Benim hiçbir suçum, günahım yok. Polis kalkanı yüzümde patladı, biraz daha aşağıya kalkanı yesem kör olacaktım” dedi.

 

Mini yorum…

Arkadaşlar… Canlar sıkkın, insanlar gergin… Genel olarak Kocaelispor taraftarı da takımını yerinde desteklemek için resmen acı çekiyor. Dönemin bakanı Fikri Işık’ın yüzünden çok alakasız bir yere yapılan, yolu eziyet, çevresi kokan, internetin dahi çekmediği Kocaeli Stadı’na gelmek bir dert, kapılardaki yazılım sorunları nedeniyle oluşan yığılmalar ve stada geç girmeler ayrı bir dert.

 

BUNUN SORUMLUSU KİM?

Ancak bu sezon emniyet güçlerinin tavırlarının dozunu artırdığını söylemek zorundayım. Doğru, yerine duramayan, 6222’yi ihlal edenler var, hatta UEFA’dan basın protokolündeki Erzurumlulara atılan yabancı cisim bir amire isabet etti. Bir de şu var. Neden bu insanları habire buraya alıyorsunuz. Deplasman tribününe neden göndermiyorsunuz? Bunun sorumlusu kim! Gol olunca haliyle insanlar seviniyor ve ister istemez taraftar da geriliyor. Sonra da ayıkla pirincin taşını. Bu kadar basit bir konuyu neden koca koca adamlar beceremiyor! O koltuklarda ne işiniz var ki? Şaka gibi!

 

VALİ SEDDAR YAVUZ UYARMAK ZORUNDA

Son olarak… Muamele gerçekten abartılı. Kimse kimsenin boğazına bu şekilde sarılamaz! O insanın da ailesi, çevresi, itibarı var. Bu gibi fotoğraflar ve görüntüler fazlası ile mevcut. İnsanları zor durumda bırakmamak için başka paylaşım yapmayacağım. Başta Vali Seddar Yavuz olmak üzere, emniyet müdürlerine şu kadarını söylemek istiyorum. Bu kadar da olmaz!

Güncelleme: 08 Ekim 2023 22:05
YORUMLAR
  • Toplam 1 yorum
Muratt 19:47 - 10 Ekim 2023

İşte özgür basın işine gelmeyeni yayınlamaz.

0 Beğenmedim
X