Ahmet Arık: Sporun içinde küfür asla olmamalı
27 Nisan 2023 12:46

Ahmet Arık: Sporun içinde küfür asla olmamalı

Kocaelispor Kulübü yöneticilerinden Ahmet Arık, Karacabey maçı öncesi sorularımızı yanıtladı. Karacabey maçında taraftardan sadece takımı desteklemelerini isteyen Arık, olası bir ihtar riski ile karşılaşmak istemediklerini belirtti.

 

İNANIYORUM

Arık, Kocaelispor’un en kısa sürede Süper Lig’e yükseleceğine inandığını belirtti ve şu ifadelere yer verdi: İnşallah son dört maçımız... Allah'ın izniyle mutlu sona ulaşacağız Gerçekten çok iyi bir mücadele verildi. Önümüzdeki Karacabey maçını da aldığımız zaman bu işi bitireceğimize bütün kalbimle inanıyorum. Tabii ki Körfezimiz, Kocaelispor’umuzun bu sezonu şampiyon olarak bitirip önümüzdeki sezon 1. Lig’den Süper Lig'e çıkmak için mücadele edeceğine bütün kalbimle inanıyorum.

 

MADDİ MANEVİ HERŞEYİ YAPIYORUZ

Ben daha önce futbol da oynamış, futbolun içinden gelen birisiyim. Futbolu erken yaşta bıraktım ve iş hayatına atıldım. Şu anda yurt dışında iş yapıyorum. Daha çok tabii ki diğer arkadaşlarım daha fazla takımla ilgileniyorlar. Yönetim kurulu olarak elimizden gelen maddi, manevi olarak her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Çok güzel bir yönetimimiz var. Başkanımız da sağ olsun, güzel ve uyumlu bir yönetim toparladı. Herkes katkı sağlamaya çalışıyor, bunun da neticesini görüyoruz.

 

KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ

Vallahi başarılı olmamak için bir sebep yok. Hedefimize doğru çok iyi bir şekilde gidiyoruz. Birlik, beraberlik, kenetlenme gerçekten önemli. Takım olarak, yönetim olarak, kent olarak kenetlenmiş durumdayız. Sezon sonunda başarıyı inşallah göreceğiz ve bundan sonraki hedefimiz tabii ki Süper Lig için olacağına inanıyorum.

 

BİZ DAHA İYİYDİK

Ligin sonlarına doğru geldiğiniz zaman oyun olarak istediğinizi yapamayabilirsiniz. Ben Van'daydım. Orada Vansporlu futbolcuların stresten ayakları titriyordu. Biz daha iyiydik, daha oturaklı ve rahattık. Sonucunu da aldık. İskenderun maçında istediğimiz oyunu belki tam anlamıyla sahaya veremedik ama bu normal. Futbolun ruhu bu çünkü.

 

BAŞARDIK SANIRIM

Siz lidersiniz, şampiyonluğa gidiyorsunuz. Rakibiniz ise ikinci. Bu burada futboldan ziyade daha dikkatli olmak, kontrolü elde tutmak önemli. Bunu da başardık sanırım. Skoru alırsak şampiyonluk gelecek. Onu bekliyoruz. Her maç gibi Karacabey maçı zor olacak. Ki kolay maç diye bir şey de yoktur. Rakipler geldiği zaman sizden puan almak, sizi yenmek isteyecek. Bundan da daha doğal bir şey olamaz.

 

BİZE DEĞER KATACAKTIR

Arkadaşlarımız futbolu aynı şekilde de oynayıp iyi bir netice almak için mücadele edecek. Bu konuda bir şüphemiz yok. Tabii taraftarlarımıza da söyleyeceğim şey takıma sahip çıksınlar. Gerçekten bu takım Kocaeli'nin, şehrin takımı ve bu takımın çıkması, başarılı olması, bütün Kocaelililer gibi taraftarlarımız gibi hepimizi çok mutlu edecek, önümüzdeki sezon için bize çok büyük bir artı değer katacaktır. Taraftarlarımızdan ne olursa olsun takımlarını en iyi şekilde desteklemelerini bekliyoruz.

 

DİĞER TAKIMLAR GİBİ DESTEK VERMELİYİZ

Başka takımlar da görüyoruz. Ligde orta sıralardalar, ikinciler veya üçüncüler. Van'ı mesela gördük. Van'ın taraftarlarını... Çok büyük destek veriyorlar. Diğer takımlarda da var aynı durum. Bizim taraftarımızın da takım işte liderken üç puan beş puan öndeyken de dahi bazen eleştirilere maruz kaldığını gördüm. Dışarıdan biraz uzakta kalıyorum ama ne olursa olsun her şeyi bizim bir kenara bırakıp takımımıza sahip çıkmamız lazım.

 

KASTAMONU MAÇI SEYİRCİSİZ OLMASIN

Ve ihtar konusu da va söz konusu. Toplu şekilde küfür edilirse sahaya yabancı cisim atılırsa Kastamonu maçı seyircisiz olacak. Futbolculuk döneminden itibaren kesinlikle futbolda küfürleşmenin, kötü sözlerin yeri olmadığına inanıyorum. Futbol kardeşliğin, barışın, beraberliğin, birliğin sağlandığı bir zemindir. Burada herkesin mutlu olması, daha böyle neşelenmesi, stres atması, keyif alması gerekiyor. Kısacası bu oyunun tadını çıkaralım.

 

YOLLARI VAR

Düşünün, siz küfür ediyorsunuz futbolculara, taraftarlara karşı rakibe, size de aynı şekilde küfürler edildiği zaman ne hissedersiniz? Kaldırabilir misiniz? Bunu düşünmesi lazım bu işi yapan insanların. Asla tasvip etmiyorum. İnşallah bizim taraftarımız çok güzel bir şekilde takımını destekler. Bunun yolları var... Görüyoruz... Mesela bazı takımlarda çok güzel şekilde besteler çıkarıyorlar, ortaya çok güzel görüntüler çıkıyor. Bizim bunu yapmamız lazım.

 

BU GÜZEL ŞEHRİ İYİ TEMSİL EDELİM

Deprem oldu, millet olarak kenetlendik. Burada da kenetlenmemiz lazım... Kötü söylemlerden uzak durmamız lazım. Taraftara çağrım takımlarını en güzel şekilde desteklesinler, ne kendi takımlarına ne de rakip takıma kesinlikle kötü söz sarf etmesinler. Biz bu güzel şehri, güzel Kocaeli'yi en güzel şekilde temsil edelim.

 

 

 

Güncelleme: 27 Nisan 2023 12:47
X