Ali Mumcu: Hakkımızı helal etmiyoruz!
08 Ekim 2022 15:51

Ali Mumcu: Hakkımızı helal etmiyoruz!

Kocaelispor Elit U-19 takımı hakem katliamının yaşandığı mücadelede Erzurum FK’ya 1-0 mağlup oldu. Mücadelenin ardından takımın teknik direktörü Ali Mumcu hakem Abdullah Maden ve Gözlemci Turgay Aksakal’a oldukça öfkeliydi.

 

SADECE SEYRETTİ

Genç teknik adam Spor41’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Erzurum’a 1-0 yenildik. Rakibimizi tebrik ederim. Derdiğimiz mağlup olmak değil. Futbolda her netice alınabilir ancak bu maçta yaşadığımız hakem katliamını ardından gözlemcinin tehdidine hiçbir anlam veremedik. Normal şartlar altında maçta 3 kırmızı kart 2 penaltı vardı. Hakem sadece seyretti.

 

3 KIRMIZI KART 2 PENALTI

İkinci dakikada ceza sahası dışında Enes topu kaleciden kurtarmak isterken kaleci topu bilinçli şekilde eli ile önledi, bu pozisyona sarı kart verdi. Enes kaleci ile karşı karşıya kaldı, neredeyse 2 metre geriden çıktı,  bayrak kalktı. Erzurum tarafı bile ofsayt değildi dedi. Yusuf Efe’yi ceza sahasında düşürdüler, Yusuf Efe’nin burnu kırıldı, buna da devam dedi. Böyle bir hakem yönetimi ne futbolculuk ne de teknik adamlık kariyerimde yaşamadım.

 

GÖZLEMCİ HEM TEHDİT ETTİ HEM DE KÜFÜR ETTİ

Onu geçtim, maçın gözlemcisi el işareti yapıp Rahmi hoca ile beni tehdit ediyor. Dahası küfür ediyor. Polisi çağırdık, “Bu kişiyi dava ediyoruz” diyerek şikayetçi olduk. Gözlemci ikinci yarı oralarda yoktu. İkinci yarı rakip yattı, sadece Yusuf Efe’nin tedavisi 10 dakika sürdü, verilen uzatma süresi sadece 5 dakikaydı.

 

YAŞADIKLARIMIZDAN UTANDIM

Buralarda maç yapmak için kulübümüz tomarla para harcadı, deplasman yorgunluğu yaşadık ancak karşımıza öyle hakem ve gözlemci ikilisi çıktı ki kendileri için kelime bulamıyorum. Erzurum’un hocası geldi bizden özür diledi. Konunun onlarla ilgili yok ki. Ben bugün yaşadıklarımdan utandım. Hakkımızı helal etmiyoruz.

 

Spor41

Güncelleme: 08 Ekim 2022 16:11
X