Alihan Kubalas: Takımda rehavete izin vermeyiz!
08 Mart 2023 13:49

Alihan Kubalas: Takımda rehavete izin vermeyiz!

Kocaelispor’a devre arasında Vanspor’dan transfer edilen savunma oyuncusu Alihan Kubalas, Uşakspor maçında başarılı bir futbol ortaya koymuş ve hayli beğenilmişti. Alihan, Balıkesirspor maçı öncesi gazetecilere yaptığı değerlendirmede 8 puanlık farkın takım üzerinde her hangi bir rehavet oluşturmayacağını buna da izin vermeyeceklerini belirtti.

 

KAZASIZ BELASIZ ATLATTIK

Sezonun kritik haftalarına girildiğini belirten Alihan şu şekilde konuştu: Malum, ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. Bizler de psikolojik olarak yıprandık. Takım arkadaşlarımızla birlikte büyük bir fedakarlık göstererek süreci en iyi şekilde atlatmaya çalıştık. Pazar günü Uşakspor ile oynadık. Bizim için en önemli maç o an oynadığınız Uşak maçıydı. Biliyorsunuz ki şampiyonluklar bu tür maçların kazanılmasıyla geliyor. Bu karşılaşmayı da kazasız, belasız atlattığımız için çok mutluyum.

 

KARAKTERLİ BİR TAKIMDAYIM

Sıkışık bir fikstür bizi bekliyor. Bunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Kocaelispor’da mutluyum. Buradaki arkadaşlarımızın bir kısmıyla daha önce birlikte oynama şansımız oldu, diğer arkadaşlarımıza da rakip oldum. Kısacası hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Takımdaki arkadaşlarım, kardeşlerim gerçekten çok karakterli ve düzgün insanlar. Onların arasına katılmaktan dolayı da oldukça mutluyum. İyi bir ekip ruhumuz var ve bunu da sahaya yansıtmaya devam ettiğimiz sürece sezon sonunda takımı bir üst lige taşımak için hiçbir neden kalmaz.

 

KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ

Fırat hocamızla beraber olmanın avantajını yaşıyorum. Hocamızın oyun içindeki formasyon değişikliklerinde benden ne istediği, sahada neler yapmamız gerektiğini bildiğimden dolayı adaptasyon eksikliği yaşadığımı düşünmüyorum. Takım arkadaşlarım da bu konuda gerçekten çok özverili. Sahanın içinde ve dışında kenetlenmiş bir takımız. Herkes kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getiriyor, başarı da beraberinde geliyor.

 

FUTBOLDA DÜN YOK… BUGÜN VE YARIN VAR

Aramızdaki puan farkı 8’e yükseldi ancak bunun takım üzerinde bir rehavet ortamı doğuracağına asla inanmıyorum, buna izin de vermeyiz. Çünkü işin ciddiyetini kavrayan karakterde oyuncularız. Futbolda dün diye bir şey yok, bugün ve yarın var. Biz bugün ve yarına konsantre olduk. Takımdaki tüm arkadaşlarım ve kardeşlerim bu davanın bilincinde. Özverimizden taviz vermeden çalışmaya devam edeceğiz.

 

ŞU AN BUCA MAÇINI KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL

Yalçın ile geçmiş yıllarda uzun bir periyot beraber mücadele ettik. Birbirimizi anlıyoruz. Diogo, ben ya da Yalçın, görev verildiği takdirde bu görevi en iyi şekilde yapacak profesyonel futbolcularız. Cumartesi günkü Balıkesir maçına odaklanıyoruz. Şu an Buca maçını konuşmanın zamanı değil. Balıkesirspor düşmemeye oynayan bir takım ve bu nedenle de can havliyle yüklenmek isteyeceklerdir. Bizim ne yaptığımız daha önemli. Kendi yüreğimizi, aklımızı, hocamızın bizden istediklerini sahaya yansıttığımız müddetçe Balıkesir’den de galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum.

 

Güncelleme: 08 Mart 2023 13:50
X