Alihan sınıfı geçti
29 Temmuz 2023 16:48

Alihan sınıfı geçti

Kocaelispor’un Zira ile Topuk Yaylası’nda oynadığı mücadelede en dikkat çeken futbolcu başarılı stoper Alihan Kubalas’tı.

 

KRİTİK HAMLELERİ OLDU

Düzce Topuk Yaylası’nda çalışmalarına sıkı bir şekilde devam eden Kocaelispor ilk hazırlık maçında Azerbaycan’ın Zira takımı ile karşılaştı ve mücadele başladığı gibi 0-0 sona erdi. Mücadele anlamında rakibi ile başa baş bir görüntü veren zaman zaman tek ve hızlı paslarla öne çıkan yeşil siyahlılar kalesinde de zaman zaman tehlikeler yaşadı. Savunma ortasında Yalçın ve Alihan uyum içinde oynarken özellikle ilk yarıda Alihan’ın kestiği 2 kritik top, kale ağzından çıkardığı gollük pozisyon ve tatlı sert futbolu hayli dikkat çekti.

 

GEÇEN SEZON TOPLAMDA 29 MAÇA ÇIKTI

Alihan’ın gerek kaleci Gökhan Değirmenci, gerekse de takımdaki iletişimi ile de oyun konsantrasyonunu ne kadar yukarıda tuttuğu görüldü. Başarılı savunmacı, Kocaelispor’un savunmasına yapılacak transferlere nazaran açık açık “Buradayım” mesajı verdi. Alihan Kubalas geçtiğimiz sezonun devre arasında Vanspor’dan transfer oldu ve Kocaelispor ile 14 maçta forma giydi, Kocaelispor bu maçlarda kalesinde sadece 7 gol gördü.  Son sezonu 29 maç ile geçiren Alihan’ın Süper Lig ve 1. Lig’de 25’er olmak üzere 50 maçı bulunuyor. 1991 doğumlu stoper 2. Lig’de 138 maçta 12, 3. Lig’de de 60 maçta 6 gol attı.

Güncelleme: 29 Temmuz 2023 16:49
X