Alpay Çelebi: Eleştirilerden ders çıkarıyorum
01 Aralık 2022 00:41

Alpay Çelebi: Eleştirilerden ders çıkarıyorum

Kocaelispor’un savunma oyuncularından Alpay Çelebi, cumartesi günkü Etimesgut maçı öncesi sorularımızı yanıtladı. İzmitli savunmacı devre arasına lider gireceklerine inandığını ifade ederken kendisine yöneltilen eleştirilerden ders çıkardığını da belirtti.

 

EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK

Karacabey maçı değerlendirmesi ile başlayan Alpay kendisine yönetilen eleştirilerle ilgili de şu açıklamaları yaptı: Karacabey karşısında saha içinde rahattık. Maçın başındaki oyunumuzun ardından karşılaşmayı kolay kazanabileceğimizi düşündüm. Mehmet Sak ağabey talihsiz bir kırmızı kart gördü. Bence çok ağır bir karardı. Ancak 10 kişi kalsak da tüm takım sahaya iyi bir direnç ortaya koydu ve 2-0’dan döndük. Verdiğimiz emeğin, mücadelenin karşılığını sahada aldığımızı düşünüyorum.

 

BENİ DE RAHATSIZ EDİYOR

Maçta benim de ufak bir ağrım oldu ama maçı tamamladım çok şükür. Kendi adıma da maçın güzel geçtiğini düşünüyorum. Bana karşı eleştiriler de oluyor ve bu eleştiriler beni olumlu yönde etkiliyor, beni daha çok çalışmaya itiyor. Şampiyonluğa oynayan takımlar daha önde ve baskılı oynuyor. Biz de onlardan birisiyiz. Kupa maçına kadar çok gol yemedik aslında. Fazla gol yediğimizin farkındayım ve bu da beni rahatsız ediyor açıkçası. Kendi aramızda da konuşuyoruz ve eksiklerimizi gidermek için elimizden geleni yapıyoruz.

 

BİLİNCİNDEYİZ

Bu sezon hiçbir maçımızı, hiçbir puanımızı tesadüfler sonucu almadık. Tüm takım ciddi bir gayret gösteriyor. Devreye kadar oynayacağımız 3 maçı da alıp lig arasına lider girmeyi hedefliyoruz. Bunu sağlayacağımıza inanıyorum. Etimesgut sert bir takım olarak görünüyor. Ama rakip kim olursa olsun her maça kazanmak için çıkıyoruz. Takım olarak neyi istediğimiz, neyi hedeflediğimiz konusunda bilince sahibiz.

 

Spor41

 

 

Güncelleme: 01 Aralık 2022 00:45
BENZER HABERLER
KOTO
X