Aylardır anaları ağladı!
Kocaelispor
14 Şubat 2021 Pazar 00:50

Aylardır anaları ağladı!

Kocaelispor’da alt yapı antrenörleri yaklaşık 7 aydır sigortasız çalışıyor. 2020 Temmuz ayında liglerin sona erdiği gerekçe gösterilerek sözleşmesi sona erdirilen ve yeni bir sözleşme de yapılmayan alt yapıdaki teknik adamlar son derece zor günler geçiriyor. Kimi zaman hastaneye gittiklerinde sağlık masraflarını ceplerinden karşılayanların olduğu teknik adamların bu sorunlarına toptan çözüm getiriliyor.

 

HER ŞEYE RAĞMEN

Geçen 7 aylık süreç içerisinde sadece 2 maaş alabilen antrenörler yılmadan çalışmaya ve futbolcu yetiştirmeye devam ediyor. Kulübün diğer departmanlarındaki personeller maaşlarını alırken, bir bakıma Kocaelispor’un geleceğini ellerinde tutan alt yapı antrenörlerinin 5 aylık maaş alacaklarının içeride olması şaşkınlıkla karşılanıyor. Akıl almaz derecede zorlu günlerin altından kalkmaya çalışan antrenör imkanlar dahilinde alt yapıda adeta mucizeye imza atarak her yaş grubunda taş gibi takımlar oluşturuyor.

 

Ali Mumcu

 

ENGİN KOYUN DEVREYE GİRİYOR

Öte yandan alt yapı antrenörlerine yardım eden antrenörler de geldikleri günden bu güne kadar her hangi ücret kazanamadılar. Futbolcular ise antrenmanlara gidip gelirken yol ücreti ödüyor. Servis ya da farklı bir imkan sağlanması şart. Bu ve bunlar gibi konuların farkında olan Başkanvekili Engin Koyun ile yöneticiler düğmeye resmen bastı. Hafta arasında alt yapı antrenör alacaklarının tamamını ödenmesi, sözleşmelerinin yapılarak sigortalarının başlanması ve kimi farklı sıkıntılarla ilgili de çözümler getirileceğine inanılıyor.

 

Spor41

 

Ercan Ağaçe

 

Kerem Nazlıgül

 

Uğur Soykan

 

Emre Denizli

 

Murat Tiryaki

 

Rahmi Avcı

 

Sertaç Yaman

 

Yunus İlgen

 

Barış Atıl

 

OSMAN KABA

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:36
07:15
13:22
16:37
19:08
20:36