Beykan Şimşek: Artık Genç Beykan yok… Yaş ilerliyor!
08 Mart 2023 13:56

Beykan Şimşek: Artık Genç Beykan yok… Yaş ilerliyor!

Kocaelispor’un başarılı kanat forveti Beykan Şimşek, Balıkesirspor maçı öncesi yapılan ilk antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Beykan “Artık -Genç Beykan- yok… Yaşımız ilerliyor. O kadar takımda oynamama rağmen şampiyonluk yaşayamadım. Kocaelispor formasıyla bunu çok arzuluyorum. Bu camiada şampiyon olmanın ayrıcalığı var” diye konuştu.

RAHAT OYNADIK, İSTEDİKLERİMİZİ YAPTIK

Gözlerine Uşakspor galibiyeti ile başlayan Beykan şu şekilde konuştu: Uşak maçı öncesi hocamız bizi uyardı ve rakibimizin farklı bir taktikle, 5’li savunma, zaman zaman 3-4-3 gibi sahaya dizildiğini belirtti. Bu duruma karşı iyi hazırlandık, farklı planlar geliştirdik. İlk Uşak maçında adam ve alan paylaşımlarında sıkıntımız olmuştu, saha dışından nasıl görülüyor bilmiyorum ama ikinci maçta bunları görmedik. Rahat bir oyun oynadığımız, istediklerimizi yaptığımız ve rakibimize pozisyon vermediğimiz bir maç oldu.

 

TÜM TAKIM OLAYIN İÇİNDE

Maç maç gidiyoruz. Her maçın, her puanın önemi çok fazla. Kulüp ve oyuncu grubu olarak, olmamız gereken yerdeyiz. Bu da bizi mutlu ediyor. Ben de takıma geldiğim ilk günlerde iyi başlamıştım. İyi devam ediyorum. 7 asist, 5 gol oldu. Diğer hücumdaki arkadaşlarım da çok verimli. Defanstan da Yalçın abi katkı sağlamaya başladı. Özellikle duran toplarda… Cengo (Cengizhan Akgün) yeni geldi, maça girdi asist yaptı. Tüm takım olayın içinde ve her şeyin farkında. Herkesin katkısının olması çok güzel bir durum.

 

VARIMI YOĞUMU ORTAYA KOYACAĞIM

Bir avantajımız var ama önümüzde de çok maçımız var. Ben bu şekilde oynadığım, takım arkadaşlarım performansını koruduğu takdirde bizim için çok güzel, işimizin her geçen hafta daha da hafiflediği bir sürece gireceğiz. Özgüvenimiz de arttı. Camia olarak da inanıyoruz. Deplasmanlarda “Lider takım geliyor” deniliyor ve bu durum da rakipler üzerinde baskı oluşturuyor. Bu da bizim için avantaj. Kendi adıma elimden her şeyi, varımı yoğumu sezon sonuna kadar vereceğim. Asistse asist, golse gol… Tek bir amacımız var o da şampiyon olmak. Bunu da en kısa sürede gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.

 

YAŞIMIZ İLERLİYOR

Artık “Genç Beykan” yok… Yaşımız ilerliyor. O kadar takımda oynamama rağmen şampiyonluğum yok. Gerçi çoğunda kiralıktım ama sonuç olarak şampiyonluk yaşamadım. Kocaelispor çok büyük bir camia. Bu tarz camialar elde edilen şampiyonluklar çok güzel kutlanır ve futbolcunun kariyerindeki altın bileziklerden birisidir. Futbol ömrün uzar, burada kalırsan ismin de kalıcı olur. Bu avantajları var. Her futbolcu kendince bu tür artıları da kariyeri açısından düşünebilir.

 

BUNU BİZLER HİSSEDİYORUZ

Nereden bakarsanız bakın şampiyonluk güzel bir duygu, ileride ailene, çocuklarına anlatabileceğin, bırakabileceğin hatıralar olarak yer alır. Burası da yani Kocaeli şehri ve Kocaelispor camiası da şampiyonluğu gerçekten hak ediyor. Bunu bizler hissediyoruz. İnşallah şampiyonluk kutlaması gününün çok güzel olacağına inanıyorum.

 

EN ZOR MAÇIMIZ BİR SONRAKİ MAÇIMIZ

İlk yarı bittiği zaman sosyal medyadan “Hiçbir şey bitmedi ama bir şekilde başaracağız” dedim. 8 puan önde olsak da aynı duygudayım. Şu anda da bitmiş bir şey yok. En zor maçımız bir sonraki maçımız olacak. Herkes o kadar bilincinde ki, ona göre davranıyor, performans gösteriyor. Bu ciddiyet bizim adımıza da kulüp adına da çok güzel bir şey.

 

BALIKESİR’İ DE MAĞLUP ETMEK İSTİYORUZ

Bu tarz oyuncu grubunu bir araya toplamak, uzun haftalar boyunca aynı düşüncede tutabilmek gerçekten kolay değil. Bunu başarabiliyoruz… Balıkesir maçına da en iyi şekilde hazırlanacağız. Bundan kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın. Daha fazla isteyerek, konsantre olarak sahadaki yerimizi alacağız. Biz bu şekilde olursak karşımızda kimsenin durabileceğini sanmıyorum. 

 

Güncelleme: 08 Mart 2023 13:58
BENZER HABERLER
KOTO
X